Dobre nowiny dla chorych na nowotwory

  • 29.03.2019, 19:39 (aktualizacja 29.03.2019, 19:55)
  • MW
Podziel się:
Oceń:
Dobre nowiny dla chorych na nowotwory Fot. SWP
Trwa budowa Ośrodka Radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Na dachu budynku zawieszono tradycyjną wiechę, czyli budynek jest już w stanie surowym.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego i współfinansowana ze środków budżetu województwa. .

Budowa Ośrodka Radioterapii znajduje się na mapie potrzeb onkologicznych i wpisuje się w Strategię Polityki Zdrowotnej województwa podkarpackiego. Realizacja tego zadania zapewni jak najskuteczniejsze świadczenie świadczeń w zakresie walki z nowotworami w województwie podkarpackim.

- Ponad 50 mln zł zostało przeznaczonych na inwestycje w tym szpitalu. To bardzo cieszy, że będziemy mieć tutaj w tym miejscu ten ośrodek. – powiedział do zgromadzonych podczas otwarcia budynku gości marszałek Władysław Ortyl.

Oddział w Tarnobrzegu ma swoim zasięgiem będzie obejmować województwo świętokrzyskie i lubelskie i poprawić dostęp do leczenia chorób cywilizacyjnych w promieniu 70 km od Tarnobrzega.

Umowa na wykonawstwo Ośrodka Radioterapii została podpisana w 12.04.2018 r. Termin zakończenia jest przewidziany na 31.10.2019r.

W ramach projektu powstanie Ośrodek Radioterapii z częścią diagnostyczną-przychodnianą oraz terapeutyczną, mieszcząca dwa bunkry naświetleń. Ośrodek Radioterapii będzie połączony z istniejącym Centrum Onkologii, w którym mieści się oddział onkologii i dzienna chemioterapia.

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe