Radny porównał szpitalne oddziały w Mielcu i Rzeszowie. Różnica jest piorunująca

  • 26.03.2019, 21:23 (aktualizacja 26.03.2019, 21:37)

Podziel się:

Oceń:

Radny porównał szpitalne oddziały w Mielcu i Rzeszowie. Różnica jest piorunująca Antoni Skawiński (z lewej) - radny powiatowy.
Aby do szpitalnej kasy wpływało więcej pieniędzy, należy w niego inwestować, zwłaszcza w oddziały, które mogą przynosić dochód. Radny powiatowy Antoni Skawiński porównał mielecki oddział ginekologiczno-położniczy z takim samym oddziałem w rzeszowskim szpitalu.

O remoncie mieleckiego oddziału mówi się już od dłuższego czasu. Był nawet plan jego przeprowadzenia, ale dramatyczna sytuacja finansowa szpitala może skutecznie tę inwestycję przesunąć na tzw. lepsze czasy. Pieniądze, które mogłyby być na ten cel przeznaczone, muszą zostać wpłacone do pustej kasy szpitala, aby zniwelować stratę za 2018 rok, wynoszącą 1,7 miliona złotych.


- Jak byłem przewodniczącym komisji rewizyjnej, specjalnie wybrałem mielecki szpital na kontrolę oddziału ginekologiczno - położniczego i aby poznać różnicę, wybrałem się również do szpitala prywatnego Pro Familia w Rzeszowie – mówił powiatowy radny Antoni Skawiński.
Różnica na korzyść rzeszowskiej placówki nie podlega nawet dyskusji.


- Nie ma innej drogi jak remont mieleckiego oddziału. Jeżeli my nie zainwestujemy w te oddziały, które mogą przynosić większe dochody, to będziemy patrzeć, jak ten szpital się pogrąża. W Rzeszowie jest nielimitowana liczba pacjentów, tam idą pieniądze, a my będziemy tracić. Słyszałem, że szpital w Kolbuszowej wystąpi być może do jakiejś prywatnej jednostki o prowadzenie w tamtejszej placówce oddziału ginekologiczno-położniczego (taki oddział został w Kolbuszowej zlikwidowany – przyp. red), a my będziemy zwijać szpital. Zróbmy wszystko, żeby ten szpital jednak rozwijać – dodał.


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
XT
XT 27.03.2019, 10:10
Żaden sprzęt nie pomoże, jeżeli pozostanie dotychczasowe zarządzanie i dotychczasowe podejście do pacjenta i dotyczy to wszystkich oddziałów.
młody
młody 26.03.2019, 22:32
To o co tu chodzi, że Niepubliczne Zakłady Lecznicze dają sobie rady a Publiczne maja problem? Czy to złe zarządzanie czy może złe finansowanie?
Ech
Ech 27.03.2019, 19:27
W prywatnych nzoz ach nie ma biurokracji, administracji, panów od wszystkiego, są tylko pracownicy merytoryczni a resztę usług kupuje się jak zajdzie taka potrzeba.

Pozostałe