Koncert ku czci Wilków

  • 25.03.2019, 18:45 (aktualizacja 25.03.2019, 19:05)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Koncert ku czci Wilków SCK Mielec
W Mielcu Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych nieco się przeciągnął i trwał blisko trzy tygodnie, podczas których można było obejrzeć seans filmowy, pobiec „Tropem wilczym”, złożyć kwiaty pod pomnikiem AK, pomodlić się za wyklętych, wziąć udział w uroczystości nadaniu dębom imion albo w różnych koncertach i spotkaniach.

Czwartkowe (21 marca) spotkanie i koncert zakończyły tegoroczne obchody. To właśnie tego dnia młodzież z mieleckich szkół średnich spotkała się z Jackiem Rozenkiem, członkiem Fundacji „Virtuti Artis”, która zajmuje się m.in. historią żołnierzy wyklętych. I to właśnie o nich opowiadał młodym mielczanom podczas spotkań w Domu Kultury SCK.

Wielkim finałem obchodów Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych był koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka „Podziemna Armia powraca”. Każda piosenka opowiadała o konkretnym człowieku, o którym muzycy najpierw krótko opowiadali. Niesamowite wrażenie zrobiły zdjęcia żołnierzy wyklętych, które tworzyły scenograficzne tło koncertu.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych współorganizowało Samorządowe Centrum Kultury.

MW

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe