Trwa kontrola w szkole podstawowej, która zatrudniła byłego wiceprezydenta Mielca

  • 25.03.2019, 15:50 (aktualizacja 16.09.2019, 15:52)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Trwa kontrola w szkole podstawowej, która zatrudniła byłego wiceprezydenta Mielca SzB.
W związku z kontrowersjami związanymi z zatrudnieniem w Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu, prezydent Jacek Wiśniewski zlecił kontrolę w szkole podstawowej nr 7.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta domagają się wyjaśnienia kontrowersji wokół zatrudnienia byłego już radnego i wiceprezydenta Mielca Jana Myśliwca. Proponują utworzenie specjalnej komisji w radzie miasta, która zajmie się przypadkiem Jana Myśliwca. 

- W tej sytuacji to rada miasta decyduje o tym, jakie zostaną podjęte działania. Ja będę zabiegał, żeby na najbliższej radzie pojawił się punkt dotyczący tej sprawy. Jeżeli rada podejmie taką decyzję, żeby powołać taką komisję, to ją oczywiście powołamy. Jeśli chodzi o moje osobiste odczucia, to uważam, że właśnie do tego została powołana komisja rewizyjna i właśnie ona zajmuje się takimi przypadkami. Od jakiegoś czasu zajmuje się właśnie MOSiR-em. Na posiedzeniu komisji rewizyjnej może uczestniczyć każdy radny. Ja nie widzę przeszkód, żeby taką sprawę badać właśnie w ramach komisji rewizyjnej - komentuje Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu. 

Dodatkowo Bogdan Bieniek poinformował nas, że prezydent Mielca  zlecił kontrolę w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie doszło do zatrudnienia Jana Myśliwca. 

SzB

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
???
??? 29.03.2019, 15:53
Widzieliście gdzieś ogłoszenia o pracę w mieleckich szkołach? A może jakieś rozmowy rekrutacyjne? Nie? A tu ot tak sobie dostaje zatrudnienie? Czy to nie jest przypadkiem nadużycie władzy?
Ela
Ela 25.03.2019, 16:30
Sprawa jest prosta> Były dyrektor szkoły średniej, potem były wiceprezydent Mielca zatrudniony jako pracownik świetlicy> haha. Od razu idzie na urlop bezpłatny, a pracuje 2 tygodnie w wakacje, gdy nie ma uczniów.... Potem prawie 34 tys. odprawa emerytalna czyli 3 pensje plus 6 (prawdopodobnie za zwolnienie lub redukcję etatów). Czy to nie dziwne zważywszy na fakt, że normalnie nauczyciel otrzymuje ok. 10-13 tys. odprawy.. Wstyd!!!!

Pozostałe