Borowskiego bociana można już podglądać

  • 24.03.2019, 18:50 (aktualizacja 24.03.2019, 18:55)
  • A. Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Borowskiego bociana można już podglądać FB gmina Borowa Takie widoki możemy obserwować na żywo w internecie.
Wiosna na dobre zawitała do gminy Borowa, a jej zwiastunem są niewątpliwie bociany, które przyleciały już do gniazda. Bardzo szczególnego, bo znajdującego się w oku kamery.

W ubiegłym roku z inicjatywy Publicznego Gimnazjum w Pławie w ramach projektu  "Co czwarty bocian jest Polakiem – obserwacja bocianiego gniazda w Borowej" na specjalnym wysięgniku w pobliżu gniazda zainstalowana została kamera internetowa. Umożliwia ona stałą obserwację bocianiej rodziny.

Kamera działa przez całą dobę, transmituje nie tylko obraz, ale i dźwięk. Każdy może więc towarzyszyć bocianom w ich codziennym życiu i pogłębiać w ten sposób swoją wiedzę o tych ptakach, tak bardzo kojarzących się z Polską.

Monitoring bocianiego gniazda to również dobry sposób na kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, kształtowanie przyjaznego stosunku człowieka do otaczającego świata, poznanie swojego najbliższego środowiska, rozbudzanie potrzeby działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zdobywanie wiedzy poprzez obserwacje biologiczne.

Zapraszamy do obserwacji bocianiego gniazda w Borowej na stronie: www.gimplawo.pl lub www.ugborowa.pl.
Można również kliknąć w link: http://www.gimplawo.pl/bociany.html

 

A. Łysoń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mama
Mama 21.05.2019, 12:37
Od dwoch lat pidgladam te piekne ptaki.
W tym roku bocianica zniosla 6 jaj ...co sie stalo ???? Gniazdo puste, ani jednego jajka 😕😕😭
Ela
Ela 24.03.2019, 21:35
Super pomysł i inicjatywa ,cieszę się ogromnie że można na żywo podglądać jak wygląda życie codzienne tych pięknych ptaków.

Pozostałe