Tygodnik Regionalny Korso nr 12/2019

  • 18.03.2019, 16:45 (aktualizacja 16.09.2019, 15:50)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 12/2019
Temat mieleckiej kolei elektryzuje wszystkich. Zwolennicy inwestycji zachwalają prace i cieszą się, że ruch pasażerski wróci tutaj za dwa lata. Z kolei przeciwnicy mówią o niepotrzebnym wydawaniu milionów złotych na wskrzeszenie linii, z której dojedziemy jedynie szynobusem do większej stacji w Dębicy. Jedno jest pewne, inwestycja ruszyła!

Radna Jakubowska o Kronospanie
Podczas ostatniej sesji rady miasta doszło do szerokiej dyskusji na temat stanu czystości powietrza w Mielcu. W trakcie obrad pojawiały się różne głosy. Jeden z nich przyciągnął szczególną uwagę mediów. To wypowiedź radnej Mirosławy Jakubowskiej, która zdradziła charytatywne działaniach nielubianego w Mielcu zakładu.

 

Spięcie na linii Fryderyk Kapinos - Jacek Wiśniewski
Podczas środowej (13 marca) dyskusji w Urzędzie Miejskim w Mielcu na temat czystości powietrza doszło do utarczek słownych pomiędzy prezydentem Mielca, Jackiem Wiśniewskim, a wiceprzewodniczącym rady miasta, Fryderykiem Kapinosem.

 

Myśliwiec rezygnuje z mandatu
Prawdopodobnie już w tym tygodniu Jan Myśliwiec obejmie funkcję prezesa Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu - spółki miejskiej.

 

Towarzystwo ma nowy zarząd
W sobotę, 16 marca, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej zebrali się, aby podsumować działalność ostatnich kilku lat. Na spotkaniu byli obecni samorządowcy, a także przedstawiciele świata biznesu i współpracownicy Towarzystwa. Udało się też wybrać nowy zarząd organizacji.

 

Nowa praca Kapinosa
Rady miejski (PiS) Fryderyk Kapinos rozpoczął pracę w mieleckim oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu. Został wicedyrektorem mieleckiej strefy ekonomicznej.

 

W oczekiwaniu na Aleję Gwiazd
Ta sprawa ciągnie się od czterech lat i wciąż nie wiadomo, kiedy się zakończy. Pomysł Alei Gwiazd Mieleckiego Sportu pojawił się w 2015 roku, ale w kwestii realizacji tego projektu niewiele się zmieniło. Nadal jest w sferze planów.

 

Hotel Kronospan
To już pewne. Wiemy, co Kronospan planuje wybudować na nowo przejętych terenach. Chodzi o tzw. Laboratorium Frakcjonowania Osocza, a także teren po dawnym przedsiębiorstwie Atlantis.

 

Mielec kobietami stoi
Nie tak dawno obchodziliśmy Dzień Kobiet. Była to dobra okazja, żeby choć raz do roku uhonorować płeć piękną. Matki, żony, dziewczyny, córki, siostry i współpracownice - one wszystkie zasługują na uznanie. Nie wszystkie są jednak tak sławne, jak te przedstawicielki mieleckiej ziemi, które już od średniowiecza udowadniały, że słaba płeć wcale nie jest taka słaba, bezbronna i tylko do garów się nadająca.

 

Do końca wierzył w wolność
Na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu mielczanie odsłonili pamiątkowe tablice przy dębach poświęconych pamięci żołnierzy wyklętych. Podczas uroczystości spotkaliśmy Janusza Rydzowskiego, syna jednego z uhonorowanych żołnierzy, który opowiedział nam prawdziwą historię swojego ojca.

 

Najnowsza książka Jerzego Skrzypczaka
Od niedawna mamy możliwość zapoznania się z najnowszą książką autorstwa Jerzego Skrzypczaka zatytułowaną "Pałacyk Oborskich w Mielcu". Jest to IV, zaktualizowana edycja książki.

 

Dużo emocji i jedna kontrowersja
W meczu otwierającym 24. kolejkę Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali na własnym terenie ze Stalą Mielec 1:1 (0:1). Na bramkę Bartosza Nowaka z pierwszej połowy po przerwie odpowiedział Łukasz Sołowiej, dla którego był to premierowy gol w trójkolorowych barwach. Z kolei dla Nowaka był to już jedenasty punkt w punktacji kanadyjskiej. To czyni go zdecydowanie najbardziej produktywnym graczem w ekipie trenera Artura Skowronka.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe