Spięcie na linii: Fryderyk Kapinos - Jacek Wiśniewski. Powód? - kwestia czystości powietrza

  • 14.03.2019, 10:44 (aktualizacja 14.03.2019 12:44)
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Spięcie na linii: Fryderyk Kapinos - Jacek Wiśniewski. Powód? - kwestia czystości powietrza
Podczas środowej dyskusji w Urzędzie Miasta Mielca na temat czystości powietrza doszło do utarczek słownych pomiędzy prezydentem Mielca Jackiem Wiśniewskim a wiceprzewodniczącym rady miasta Fryderykiem Kapinosem. Poszło o załatwienie przez Kapinosa, spotkania u Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie prowadzonego w Mielcu projektu GIOS "Laboratorium Mielec".

- Jestem po rozmowie (telefonicznej) z Pawłem Ciećko (Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska), który obiecał, że mobilna stacja monitoringu ciągłego powietrza GIOSiu będzie stać w Mielcu jeszcze cały rok na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziękuję też Ministrowi Ochrony Środowiska Henrykowi Kowalczykowi za ubiegłoroczne zmiany w prawie dotyczące ochrony środowiska. Z Pawłem Ciećko rozmawiałem także na temat programu "Laboratorium Mielec". Jest wola spotkania się w tej sprawie z pełnomocnikiem Premiera RP ds walki ze Smogiem Piotra Woźnego jak i głównego inspektora ochrony środowiska Pawła Ciecki z władzami Mielca w sprawie funkcjonowania tego projektu w Mielcu, który ma wpłynąć na poprawę jakości powietrza od tej strony przemysłowej. Myślę, że umówimy się z prezydentem Mielca na odpowiedni termin - komentował na sesji Rady Miasta Fryderyk Kapinos

Prezydent Jacek Wiśniewski nie był zadowolony z wypowiedzi wiceprzewodniczącego Kapinosa. Przypomniał, że jako prezydent kilka tygodni temu zwrócił się z pismem do władz GIOŚ w sprawie programu "Laboratorium Mielec". Dotąd nie otrzymał odpowiedzi.

- Dziękuje panu, że poruszył pan temat programu "Laboratorium Mielec". Wysłaliśmy pismo do pana Ciećko i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Jestem troszkę zdziwiony słowami pana Kapinosa, że wiele rzeczy wie na temat ochrony środowiska w naszym mieście a nie potrafi tego przekazać u mnie w gabinecie, tylko pan to podnosi na forum sesyjnym. Wydaje mi się, że wszyscy powinniśmy działać razem na rzecz miasta. Bardzo bym prosił, że jak pan posiada takie informacje to n ie trzymał ich pan dla siebie i potem je publicznie przekazywał i stawiał mnie w niezręcznej sytuacji - powiedział do Fryderyka Kapinosa podczas sesji prezydent Wiśniewski.

Fryderyk Kapinos dodał tylko, że do Pawła Ciećko dodzwonił się przed samą sesją Rady Miasta, a informacje, które przekazał są bardzo świeże. 

 

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
aswty
aswty 15.03.2019, 09:26
Tylko konkretne osoby sie informuje, tylko wybranym dolozymy do budzetu, tylko nasi cos moga zrobic, na cos dostac pozwolenie, zgode, pieniadze.... Co to za system, pamietacie moze????

Pozostałe