Tygodnik Regionalny Korso nr 11/2019

  • 11.03.2019, 19:42
  • Red.
Podziel się:
Oceń:
Tygodnik Regionalny Korso nr 11/2019
Mija dopiero trzeci tydzień pracy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Mielcu w nowym, zmienionym układzie linii i z nowym rozkładem jazdy, a już zdobyła ona niechlubne recenzje. Tylko nielicznym zmiany się podobają, większość zdecydowanie je krytykuje. Czy głosy mieszkańców zostaną wysłuchane?

Domy, działki i dolary, czyli majątki radnych miejskich
Jak wyglądają dochody i majątki osób, które decydują o najważniejszych sprawach w Mielcu?

 

Tragiczny tydzień
Cieplejsza aura sprawiła, że rowerzyści wyjechali na ulice. Niestety, nie wszyscy stosują się do zasad ruchu drogowego. Przez to doszło do tragicznych zdarzeń.

 

Potężna wichura przeszła nad powiatem
W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.03) nad powiatem mieleckim przeszła potężna wichura. Strażacy odnotowali ponad 30 zgłoszeń.

 

Taniej to już było
Nie tylko w Mielcu i w mieleckim powiecie rosną stawki za zagospodarowanie odpadów komunalnych. Problem dotyka całą Polska, co widać na przykładzie pobliskich miast na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

 

Tysiak na rękę albo strajk
W tym tygodniu rozstrzygnie się, czy dojdzie do strajku nauczycieli. Prawie w całym powiecie mieleckim w placówkach oświatowych od poniedziałku trwa referendum na ten temat. Społeczność w sprawie żądań nauczycieli i planowanego strajku jest podzielona.

 

"Panu już dziękujemy"
Przepychanki słowne i wzajemne oskarżenia – tak w skrócie można scharakteryzować to, co działo się na sesji rady powiatu poświęconej tragicznej sytuacji mieleckiego szpitala. Radni wykorzystali każdą okazję, aby uderzyć w rywali politycznych. Zamiast konstruktywnej dyskusji, niektórymi słowami dolewali tylko oliwy do ognia.

 

Życie na pełnej prędkości
Mariusz Zieliński, Ryszard Chlebowski i Marek Kopeć to zawodnicy Automobilklubu Mieleckiego. Z naszymi czytelnikami dzielą się opowieścią o swojej niezwykłej pasji i sukcesach.

 

Piłka nożna
Koniec wspaniałej serii
Od 1 września aż do ostatniego piątku PGE Stal Mielec pozostawała w lidze bez porażki. Tą wspaniałą serię przerwał Łódzki Klub Sportowy, który ograł nasz zespół 1:0. O wyniku spotkania zadecydował rzut karny podyktowany po faulu Josipa Soljicia.

 

 

Red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Polon
Polon 11.03.2019, 20:23
Autobusy jak najete co chwila jeźdza puste ulica Dąbrówki a na całej jej długości brak przystanku, dopiero na Zygmuntowskiej i Wyszyńskiego jest przystanek, to po co tamtędy puszczony jest autobus jak i tak trzeba dłużej iść do przystanku.
zyg
zyg 11.03.2019, 20:56
jakby tamtędy nie jeżdził zautobus to na przystanku przy zugmnutowskiej nic by się nie zatrzymywało

Pozostałe