Zmarł Jan Drews - malarz i artysta związany z Mielcem

  • 11.03.2019, 15:03
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Zmarł Jan Drews - malarz i artysta związany z Mielcem J. Kipa
Zmarł Jan Drews, mielecki malarz, współzałożyciel Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, członek Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. J. Stanisławskiego przy SCK w Mielcu.

Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Regionalnego w Mielcu, a także w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. W 2003 r. z okazji „100-lecia Światowego Lotnictwa” eksponował prace o tematyce lotniczej na wystawie indywidualnej w SCK w Mielcu. Malarstwo było jego pozazawodową pasją, chociaż zainteresowania plastyczne przejawiał już podczas swojej pracy zawodowej w WSK Mielec, gdzie wykonywał m.in. projekty znaków firmowych WSK, rysunki konstrukcyjne i techniczne.

W 1983 r. Jan Drews wykonał projekt i rysunki konstrukcyjne ołtarza przed kościołem MBNP w Mielcu z okazji uroczystości „Nawiedzenia przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim Obrazie”. Jest też autorem projektu sztandaru NSZZ „Solidarność” w Mielcu oraz sztandaru ZZ „Metalowców WSK” oraz projekt monumentalnego elementu dekoracyjnego z samolotem TS-11 „Iskra” na terenach rekreacyjnych MOSiR w Mielcu.

Wydał książkę „Wspomnienia z przeszłości. Lata 1939-1946”. Należał też do Stowarzyszenia Promocji Lotnictwa „PROMLOT”. Za swoje osiągnięcia otrzymał m.in.: Srebrny Krzyż Zasługi, Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” oraz Odznakę „Zasłużony dla Kultury Narodowej”.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe