Kolejny dzień walki z właścicielami zwierząt, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach

  • 9.03.2019, 13:35 (aktualizacja 09.03.2019 13:44)
  • SzB.
Podziel się:
Oceń:
Kolejny dzień walki z właścicielami zwierząt, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach czytelnik
Straż miejska patroluje wszystkie publiczne miejsca, gdzie wyprowadza się w naszym mieście czworonogi. Strażnicy zwracają uwagę na to, że każdy właściciel ma obowiązek sprzątania po swoim czworonogu.

Ustępujący mróz i znikający śnieg odkrywają cały zimowy „dorobek” czworonogów, których właściciele nie korzystają ze specjalnych pojemników na psie odchody, ustawionych w tych punktach miasta, gdzie najczęściej można spotkać osoby wyprowadzające swoje psy na spacer.

Dla ułatwienia sprzątania po psie na terenie miasta ustawiono także pojemniki, gdzie można zaopatrzyć się w tzw. psi pakiet służący do sprzątnięcia odchodów. W takie pakiety można zaopatrzyć się w każdym sklepie zoologicznym. Można także wykorzystać zwykły foliowy woreczek, potrzeba tylko trochę chęci. Niestety, nie wszystkim właścicielom psów tych chęci wystarcza.

Przed kilkoma dniami na terenie osiedla Smoczka mielecka Straż Miejska rozpoczęła  prowadzenie kontroli, których celem jest zwrócenie posiadaczom psów uwagi na uciążliwości jakie dla wszystkich mieszkańców powoduje ich nieodpowiedzialne lekceważenie obowiązku sprzątania odchodów pozostawionych przez ich czworonoga. Takie lekceważenie może zakończyć się ukaraniem mandatem w wysokości do 500 zł. Podobne kontrole w ciągu najbliższych kilku tygodni będą prowadzone także na innych mieleckich osiedlach.

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe