Straż miejska chce walczyć z osobami, które nie sprzątają po swoim czworonogu! Będą mandaty!

  • 08.03.2019, 10:33 (aktualizacja 08.03.2019, 11:54)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Straż miejska chce walczyć z osobami, które nie sprzątają po swoim czworonogu! Będą mandaty!
Co roku pierwsze tygodnie wiosennej odwilży pokazują jak wielkim problemem jest w Mielcu, tak jak i w wielu innych miastach, niewywiązywanie się właścicieli psów z obowiązku sprzątania odchodów pozostawianych przez ich pupila, załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne na trawnikach i chodnikach. Straż miejska kontroluje osoby, które wyprowadzają swoje zwierzęta. Właściciele, którzy nie będą sprzątać po swoich zwierzętach mogą otrzymać mandaty.

Dla ułatwienia sprzątania po psie na terenie miasta ustawiono także pojemniki, gdzie można zaopatrzyć się w tzw. psi pakiet służący do sprzątnięcia odchodów. W takie pakiety można zaopatrzyć się w każdym sklepie zoologicznym. Można także wykorzystać zwykły foliowy woreczek, potrzeba tylko trochę chęci. Niestety, nie wszystkim właścicielom psów tych chęci wystarcza.

Przed kilkoma dniami na terenie osiedla Smoczka mielecka Straż Miejska rozpoczęła  prowadzenie kontroli, których celem jest zwrócenie posiadaczom psów uwagi na uciążliwości jakie dla wszystkich mieszkańców powoduje ich nieodpowiedzialne lekceważenie obowiązku sprzątania odchodów pozostawionych przez ich czworonoga. Takie lekceważenie może zakończyć się ukaraniem mandatem w wysokości do 500 zł. Podobne kontrole w ciągu najbliższych kilku tygodni będą prowadzone także na innych mieleckich osiedlach.

SzB

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ania
Ania 12.03.2019, 07:51
Wszystko Ok, Jak najbardziej popieram sprzątanie po pisach ale zwróćmy uwagę na cały deptak Smoczka - Osiedle na calej odległości jest jeden kosz na śmieci tuż przy garażach.Wiec cos tu chyba nie gra bo gdzie wlasciel ma wyrzucić woreczek z zawartością? Może warto kilka koszy postawić.
dąbrowski
dąbrowski 11.03.2019, 22:05
I bardzo dobrze. Zapraszamy na osiedle lotników.
Polon
Polon 08.03.2019, 16:38
To zapraszamy straż miejską na Dąbrówki, rano w południe i wieczorem, wychodzą z pieskiem jedenen z drugą i pod oknami piesek załatwia co ma i idą dalej.
BB
BB 08.03.2019, 13:23
Myślę, że bardzo istotne jest zapewnienie w całym mieście większej ilości koszy przeznaczonych na psie odchody oraz zwrócenia uwagi na edukację w tym zakresie (jakieś plakaty, ewentualnie lekcje już w przedszkolach i szkołach). W okolicach ul. Wolności kosze ustawione są tylko przy placu zabaw (okolice galerii i basenu). Ja noszę ze sobą zawsze woreczek i sprzątam ale niejednokrotnie muszę iść z tym workiem aż do domu żeby wyrzucić jego zawartość. Mam psa, to moja świadoma decyzja więc sprzątam ale byłoby łatwiej i przyjemniej gdyby tych koszy było więcej. Myślę też że władze miasta powinny się zastanowić nad przeznaczeniem przynajmniej dwóch ogrodzonych miejsc na terenie miasta na wybiegi dla psów;) A osobną sprawą niestety jest mizerna świadomość dużej liczby właścicieli psów jeżeli chodzi o sprzątanie...

Pozostałe