Kończy się modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zniknął płot wokół inwestycji [FOTO]

  • 7.03.2019, 14:47
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Kończy się modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zniknął płot wokół inwestycji [FOTO] K. Radoń
Dobiega końca realizacja jednej z największych inwestycji miasta Mielca ostatnich lat jaką jest przebudowa i rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ulicy Kusocińskiego. Obecnie został zdemontowane ogrodzenie, które odsłoniło front budynku.

Od kilku tygodni w gmachu nowej biblioteki trwają prace wykończeniowe. Rozpoczęło się już sprzątanie poszczególnych kondygnacji i pomieszczeń. Zaawansowane są także prace budowlane na zewnątrz w bezpośrednim otoczeniu budynku – układana jest kostka brukowa, instalowane są elementy tzw. małej architektury, posadzono nowe drzewa.

W styczniu bieżącego roku ogłoszono przetarg na dostawę wyposażenia dla nowej biblioteki obejmującego dostawę mebli, dostawę wyposażenia multimedialnego i teleinformatycznego. Termin składania ofert upływa 15 marca br.

Przypomnijmy, że koncepcja powstania budynku  Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście powstała w roku 2015 w wyniku konkursu architektonicznego ogłoszonego  przez  Prezydenta Mielca Daniela Kozdębę.

Do realizacji wybrano koncepcję projektową przygotowaną przez pracownię architektoniczną z Nowego Sącza. W rezultacie rozbudowy powstanie nowoczesna biblioteka z bogatą ofertą kulturalną dla wszystkich grup wiekowych, znacznie wykraczającą poza ofertę czytelniczą. Dzięki nadbudowie jednego piętra cały obiekt zwiększy swoją kubaturę, zyska nowoczesny wygląd i nową funkcjonalność.

W budynku zaplanowano dwukondygnacyjną przestrzeń wystawienniczą zlokalizowaną w holu, Centrum Informacji o Regionie, czytelnię czasopism bieżących, czytelnię naukową, e-czytelnię i e-bibliotekę. Ponadto pojawią się nowości:  Kącik Dziecka oraz Strefa Nastolatka.

Wszystko wskazuje na to, że już od nowego roku szkolnego 2019/2020 ta nowoczesna i funkcjonalna placówka zostanie oddana do użytkowania.

SzB

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wow
wow 8.03.2019, 11:33
Myślałam, że to jakaś hala produkcyjna w Strefie. Mnie się ten "bunkier" nie podoba, widocznie się nie znam.

Pozostałe