Tygodnik Regionalny Korso nr 10/2019

  • 04.03.2019, 17:18 (aktualizacja 12.03.2019, 16:08)
  • Red

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 10/2019
Katastrofalna sytuacja finansowa mieleckiego szpitala jest faktem. Może się okazać, że w najbliższej przyszłości zabraknie pieniędzy na wypłaty dla pracowników i nie będzie z czego zapłacić dostawcom. Radni powiatowi spotkali się na sesji, aby omówić tę trudną sytuację. Czy udało im się wypracować jakieś rozwiązanie?

Nowe stawki "śmieciowe"
Będzie drożej. Radni miejscy w Mielcu ustalili nowe stawki opłat za wywóz odpadów w naszym mieście. Wyższe stawki są konsekwencją drożejących opłat za odbiór śmieci. Co ciekawe, okazało się, że w Mielcu ok. 10 tys. osób nie płaci za śmieci. W systemie swoje deklaracje składa ok. 48 tys. mieszkańców.

 

Prawo czy chocholi taniec
Radni Prawa i Sprawiedliwości na ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego szeroko komentowali sposób odwołania dyrektora mieleckiej lecznicy, Leszka Kwaśniewskiego, twierdząc, że zarządzający powiatem prawdopodobnie złamali prawo.

 

Co z tymi drzewami?
Mieszkańcy bloku przy ulicy Konopnickiej w Mielcu przy każdym mocniejszym wietrze - a wieje teraz przecież wyjątkowo często - drżą ze strachu, wyglądając przez okno. A wszystko przez potężne drzewo, które rośnie między blokami i które pochyla się coraz bardziej ku ziemi...

 

Awantura wokół powietrza
W Urzędzie Miejskim w Mielcu działalność wznowiła grupa robocza do spraw czystego powietrza w mieście. W obradach nie uczestniczyli radni PiS. Prezydent wyraził ubolewanie. Radni tłumaczą, że zaproszenie dotarło za późno.

 

Ruszył remont torów
Pierwszego marca rozpoczęły się prace modernizacyjne na linii Mielec - Dębica. Inwestycja za 188 mln zł, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zapewni sprawne i bezpieczne połączenia kolejowe. Sprawniejszy będzie także ruch towarowy.

 

Ach, te baby!
8 marca znów nadejdzie ten jedyny dzień w roku, w którym kobiety są wreszcie w pełni doceniane. Bo w końcu "Jeden dzień kobiet - cały rok mężczyzny...". W tym dniu kwiaciarnie przeżywają oblężenie, gdyż mężczyźni próbują kupić jak największy bukiet jak najtańszym kosztem, a czekoladki wprost znikają ze sklepowych półek. Czego jednak kobiety najbardziej życzyłyby sobie w tym dniu? Lepiej się dokładnie zastanowić, bo baby w końcu są jakieś inne...

 

Tak wyglądała zima w 1 lidze
Koniec czekania, czas na ligowe granie! Po blisko trzech miesiącach przerwy znów o punkty rywalizują pierwszoligowcy. Sprawdziliśmy, jak minęła zima w klubach Fortuna 1 Ligi. Oto nasze podsumowanie okresu przygotowawczego.

Jakie najciekawsze transfery przeprowadzili pierwszoligowcy? Kogo wiosną nie zobaczymy już na boiskach Fortuna 1 Ligi? Jak pierwszoligowe kluby radziły sobie podczas okresu przygotowawczego w sparingach?

Red

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe