Prezydent Jacek Wiśniewski kazał usunąć herb Mielca z plakatu promującego Dziecięcy Uniwersytet Techniczny! Dlaczego?

  • 04.03.2019, 10:15
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Jacek Wiśniewski kazał usunąć herb Mielca z plakatu promującego Dziecięcy Uniwersytet Techniczny! Dlaczego?
Podczas obrad sesji Rady Miasta w czwartek prezydent Jacek Wiśniewski poinformował radnych o swoim piśmie, które skierował do Fundacji "Dolina Lotnicza", która organizuje min. w Mielcu zajęcia Uniwersytetu Technicznego dla dzieci. Na plakacie zachęcającym do udziału w zajęciach użyto herb miasta. Na tym samym plakacie znajduje się logo zakładu Kronospan, co u niektórych wywołało sprzeciw i kontrowersje.

- Na państwa materiałach promocyjnych został bezprawnie wykorzystany herb miasta Mielca z adnotacją o partnerstwie Urzędu Miasta Mielca. Jest to informacja błędna. Urząd Miejski w Mielcu nie udziela patronatu, a jedynie Prezydent Miasta Mielca. Pragnę poinformować iż wykorzystanie herbu bez zgody jest naruszeniem uchwały Rady Miasta w sprawie korzystania z herbu miasta. Bardzo proszę o usunięcie wszystkich materiałów, w których wykorzystano bez naszej zgody symboliki herbu miasta - pisze w swoim piśmie prezydent Jacek Wiśniewski. 

Na plakacie organizator Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego pisze, że partnerem organizacyjnym jest Kronospan Mielec, Urząd Miejski w Mielcu a także Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.  

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe