Rada miasta ustaliła poziom bonifikaty za przekształcenia w Mielcu

  • 28.02.2019, 18:28
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Rada miasta ustaliła poziom bonifikaty za przekształcenia w Mielcu SzB
W Mielcu określono dziś wysokość bonifikaty za przekształcenie użytkowania we własność. W Mielcu będzie to poziom 95 procent.

Ustawa o przekształceniach obowiązuje od 1 stycznia 2019, na jej podstawie Rada Miasta Mielcu dzisiaj przygotowała odpowiednią uchwałę. Podjęta dziś uchwała ustaliła wysokość i warunki udzielenia bonifikaty od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów na cele mieszkaniowe w prawo własności. 

Dzięki ustawie właściciele mieszkań i domów usytuowanych na gruntach samorządowych oraz gruntach Skarbu Państwa staną się pełnoprawnymi właścicielami nieruchomości.

Warto przypomnieć, że pierwsze projekty uchwały pojawiły się już na początku roku. Wtedy prezydent zaproponował wysokość bonifikaty na poziomie 60 procentów, a klub radnych Prawa i Sprawiedliwości proponował zmianę na poziom 98 procent.

Dziś na sesji wypracowana propozycja prezydenta była o wiele wyższa, bo bonifikata na poziomie 95 procent. Radni PiS ponownie zaproponowali zmianę na poziom 98 procent. 

- Kierowaliśmy się przede wszystkim tym, żeby wyrównać poziom bonifikaty dla wszystkich mieszkańców. Wydaje mi się, że poziom 95 proc jest optymalnym kompromisem - komentuje prezydent Jacek Wiśniewski

- Uważam, że mimo wszystko propozycja 95 procent bonifikaty to bardzo dobry kompromis. Miesiąc temu było jeszcze 60 procent - komentuje Fryderyk Kapinos, szef klubu radnych PiS. 

 

SzB.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
M.
M. 25.03.2019, 14:57
szczyt szczytów..to się w glowie nie miesci jedni biorą kredyt źeby mieć inni dotają za 2% wartości..tragedia..

Pozostałe