[FILM] Mieleckie wyróżnienie DEDAL 2016

  • 27.08.2016, 20:12 (aktualizacja 27.08.2016 20:41)
  • Zbigniew Wicherski
Podziel się:
Oceń:
[FILM] Mieleckie wyróżnienie DEDAL 2016 ms
Mityczny Dedal był symbolem pracowitości, pomysłowości, inteligencji, rozsądku, ambicji i konsekwencji, uważany za uosobienie wiecznego realisty. Lotnicze mieleckie organizacje społeczne uznały, że w nawiązaniu do mitologii, należy przyjmować imię DEDAL i przyznawać wyróżnienie dla tworzących i rozwijających technikę lotniczą.

Kapituła wyróżnienia po rozmowach z przedsiębiorcami i prezydentem miasta Mielec postanowiła nie ograniczać osób wyróżnianych tylko do Mielca i okolic. Zakres działania to wyróżnianie twórców nowej techniki lotniczej, konstruktorów, projektantów nowych innowacyjnych rozwiązań.

Koncepcję wyrobów i usług oraz ich modernizacji tworzą ludzie, których kapituła chce wyróżniać i przedstawić społeczeństwu. Niezwykle ważną dziedziną jest też popularyzacja lotnictwa wśród młodzieży. Pierwsze mieleckie statuetki zostały przyznane w 2013 roku.

W odbiorze społecznym ta inicjatywa wyróżnienia DEDAL spotkała się z dużą akceptacją, wyrażającą się chociażby w liczbie zgłoszonych uwag oraz propozycji od osób i firm.

Uznając zasadność niektórych z nich wprowadzono  trzy rodzaje wyróżnienia
- Statuetka DEDAL najwyższa forma wyróżnienia
- Tablica wyróżnienia DEDAL
- Dyplom wyróżnienia DEDAL

Celem wyróżnienia DEDAL jest wspieranie inicjatywnych ludzi oraz firm, które poprzez  doskonalenie techniki, przyczyniają się do rozwoju szeroko pojmowanego polskiego lotnictwa, powstawania nowych konstrukcji lotniczych i rynków zbytu dla nich, symulowanie innowacji jako głównego czynnika rozwoju oraz popieranie działań prowadzących do wzrostu produkcji i usług lotniczych.

Kapituła w składzie: Kazimierz Szaniawski, prezes PROMLOT, Włodzimierz Adamski, SIMP PZL Mielec, Józef Roguz, prezes honorowy KML, Zbigniew Wicherski, prezes Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu, Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN, Marek Potapowicz, przedstawiciel prezesa PZL Mielec, Józef Smaczny, prezes FOPPM, Zdzisław Klonowski, Stanisław Tomza, przedstawiciel starosty powiatu, na posiedzeniu 22 lipca po przeanalizowaniu nadesłanych wniosków i w wyniku dyskusji jednogłośnie przyznała następujące wyróżnienia:

Statuetka Dedal 2016:
Wojciech Podkański
Janusz Michalcewicz

Tablica Dedal 2016:
Marek Dykas
EPML Spotters

Zbigniew Wicherski

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Air Force
Air Force 28.08.2016, 13:52
Mimo, ze od wielu lat pracuje juz dla branzy lotniczej "za woda" to nadal jestem dumny, ze szlify zdobylem w WSK Mielec. Pozdrawiam chlopakow zwiazanych z lotnictwem

Pozostałe