Tygodnik Regionalny Korso nr 8/2019 [VIDEO]

  • 18.02.2019, 18:44 (aktualizacja 28.02.2019, 13:20)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 8/2019 [VIDEO]
Jaki był Daniel Kozdęba? My znaliśmy tylko jedną jego stronę: tą urzędową, oficjalną, z prezydenckiego fotela. Dzięki opowieści jego żony, Małgorzaty, możemy zajrzeć za kulisy i poznać niezwykle ciepłego, serdecznego i niesamowicie silnego człowieka z charakterem. Na ten wywiad, pełen anegdot i przesłań do nas, mieszkańców Mielca, czekaliśmy bardzo długo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Co jeszcze w tygodniu:

Czy ten okręt ma kapitana?
Kapitan czy sternicy – kto kieruje starostwem? Na to pytanie staramy się znaleźć odpowiedź. Były starosta Zbigniew Tymuła wykazał się dobrą pamięcią i nowemu staroście Stanisławowi Lonczakowi odegrał się słowną ripostą. Przytoczył zdanie, które kiedyś sam usłyszał, będąc starostą.

Wilk syty i owca cała?
W poprzednim numerze Korso obszernie pisaliśmy o strajku handlarzy z bazaru przy ulicy Sportowej w Mielcu. Czwartkowy handlowy dzień (7 lutego), w którym sprzedawcy nie rozstawili się ze swoimi towarami, najbardziej zapamiętają klienci, którzy musieli wyjść z bazaru z pustymi rękami. Efektem rozmów z urzędniczką mieleckiego magistratu było wspólne spotkanie, na którym obie strony miały wypracować porozumienie dotyczące wysokości pobieranych od handlujących opłat.

Blokada
Ruszyła organizacja aż trzydniowej akcji protestacyjnej skierowanej przeciwko działalności w Mielcu zakładów Kronospan. Pewna jest już data! Akcja zaplanowana jest na weekend 12 - 14 kwietnia.

Uliczna rewolucja
Wielkie zmiany czekają mieszkańców Chorzelowa i Woli Mieleckiej.

Nadawanie nazw ulicom na wsiach najczęściej podyktowane jest względami praktycznymi: naciskami straży pożarnej i pogotowia, które często błądzą, nie mogąc odnaleźć miejsc interwencji. Ta sama kwestia dotyczy też kurierów. Kiedy powstaje coraz więcej domów, często zdarza się też, że sąsiadują ze sobą bardzo odległe numery, a te kolejne oddalone są od siebie o kilka kilometrów.

W piątek poznamy najlepszych
To były bardzo emocjonujące tygodnie, podczas których głosowaliście na najlepszych sportowców i trenerów Mielca 2018 roku. Głosowanie zakończyło się w piątek, dostaliśmy kilkaset kuponów z gazet i również dużo głosów zostało oddanych za pomocą SMS-ów. Emocje były do samego końca.

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe