Fałszywy „kontroler”

  • 26.08.2016, 05:59
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Fałszywy „kontroler” pixabay.com
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Mielca. Opowiedział szokującą historię oszustwa. Jeden z przedstawicieli dużej firmy energetycznej, zdaniem czytelnika, doprowadził do zerwania umowy na dostarczanie prądu z dotychczasowym dostawcą i podpisania umowy z nową firmą. Oczywiście umowa była niekorzystna.

Z relacji naszego rozmówcy wynika, że przedstawiciel firmy PGE zapukał do jego drzwi we wrześniu 2015 roku. Przedstawił się jako „kontroler faktur za energię”. Starszy człowiek otworzył drzwi i wpuścił „kontrolera”. Po chwili rozmowy czytelnik przyniósł wszystkie faktury za prąd. Po wnikliwej analizie faktur „kontroler” poprosił o dowód osobisty, któremu zrobił zdjęcie. Następnie poinformował naszego rozmówcę, że z fakturami jest wszystko w porządku i że rozpoczyna procedurę pisania raportu pokontrolnego. Po wypełnieniu kilku druków poprosił o podpisanie się – nie informując dokładnie, czego dotyczy „raport”.

Więcej w 34 numerze Korso

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe