Mielecki MOPS organizuje "Dzwi Otwarte" - w ramach tygodnia pomocy ofiarom przestępstw

  • 11.02.2019, 15:45
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielecki MOPS organizuje "Dzwi Otwarte" - w ramach tygodnia pomocy ofiarom przestępstw
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, który odbędzie się w ostatnim tygodniu lutego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu będzie realizował akcję informacyjną „Otwarte drzwi” skierowaną do osób doświadczających przemocy w rodzinie, osób stosujących przemoc w rodzinie, do świadków przemocy w rodzinie i osób posiadających wiedzę o przypadkach jej występowania, a także do wszystkich zainteresowanych tą problematyką mieszkańców Mielca. Jej celem jest zwiększenie oferty specjalistycznej pomocy osobom i rodzinom uwikłanym w problemy przemocy domowej.

W ramach akcji realizowanej przez MOPS we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu od poniedziałku 25 lutego do piątku 1 marca w siedzibie MOPS w Mielcu (ul. Łukasiewicza 1c) osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z konsultacji specjalistów posiadających kompetencje i doświadczenie zawodowe  w pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej.

Na potrzeby realizacji projektu zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w celu zwiększenia możliwości skorzystania z pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy w standardowych godzinach pracy instytucji.

Wszystkim zgłaszającym  się mieszkańcom Mielca będą udzielane kompleksowe informacje w zakresie m.in. praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy zgodnie z obowiązującym prawem i kompetencjami instytucji realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Koordynatorem akcji z ramienia MOPS jest Joanna Boryczka-Szęszoł (tel. (17-7875662)

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe