Z PODKARPACIA. Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch nastolatków

  • 10.02.2019, 19:34
  • B. Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch nastolatków
Od środy (6 lutego) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukiwali dwóch zaginionych chłopców. Pierwszy z nich 13-latek, przed zakończeniem lekcji oddalił się z budynku szkoły i gdy nie wrócił do domu, rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Rano, cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantki w szkole, do której uczęszczał. Drugi, to 15-latek, który wyszedł z domu 6 lutego po godz.15. Gdy nie wrócił, zaniepokojona rodzina zawiadomiła o zaginięciu. Nastolatek został odnaleziony w pociągu relacji Przemyśl - Kołobrzeg.

Jarosławscy policjanci przez całą noc poszukiwali dwóch zaginionych chłopców 13 i 15-latka z Jarosławia. 13-latek przed godz.12, jeszcze przed zakończeniem lekcji, oddalił się z budynku szkoły i gdy nie wrócił do domu, rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Przyjmujący zawiadomienie policjanci sporządzili rysopis zaginionego chłopca, który niezwłocznie przekazali do patroli w mieście. Funkcjonariusze sprawdzili szpitale i dworce. Skontrolowali okolice parku miejskiego oraz te miejsca, gdzie jak wynikało z zebranych informacji mógł przebywać nastolatek.

 

Chłopiec został odnaleziony 7 lutego po godz.8. w szkole, do której uczęszczał. 13-latek przyszedł do szkoły w momencie, gdy policjantki prowadziły rozmowę z pedagogiem na temat jego zaginięcia. Ponieważ chłopiec nie posiadał żadnych obrażeń, a nic nie wskazywało, aby padł ofiarą przestępstwa, został przekazany pod opiekę matki.

Z kolei 15-latek wyszedł z domu po godz. 15, informując rodziców, że idzie z kolegą na spacer. Gdy do wieczora nie wrócił i nie można się z nim było skontaktować telefonicznie, zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Z przekazanych informacji wynikało, że nastolatek podróżuje pociągiem relacji Przemyśl - Kołobrzeg do Torunia, gdzie umówił się z poznaną przez internet dziewczyną. - Jarosławscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania - informuje rzecznik prasowy jarosławskiej policji. Współpraca z  kierownikiem pociągu oraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, doprowadziła do odnalezienia chłopca. O zatrzymaniu 15-latka zostali powiadomieni jego rodzice.

B. Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe