Elektrownia na sprzedaż?

  • 22.04.2016, 12:58 (aktualizacja 01.05.2016 12:23)
  • Piotr Durak
Podziel się:
Oceń:
Elektrownia na sprzedaż? Piotr Durak
Rada Miasta Połaniec zwróciła się do sąsiednich gmin o pomoc w podpisaniu apelu do ministra finansów o wykupienie aktywów elektrowni Połaniec. Z listu wynika, że elektrownia może niedługo trafić w ręce zagranicznych inwestorów. I tego obawiają się mieszkańcy nie tylko Połańca, ale i sąsiednich gmin.

„Jesteśmy zaniepokojeni tym, że grupa Energa SA podjęła decyzję o zaproszeniu potencjalnych inwestorów do wyrażania zainteresowania udziałem w optymalizacji aktywów elektrowni Połaniec, co w praktyce oznacza poszukiwanie nowego właściciela” – czytamy w liście skierowanym do radnych gminy Borowa. – Kolegom radnym z Połańca trzeba pomóc. I nasze wsparcie dla nich podyktowane jest też troską o mieszkańców gminy Borowa. Jako gmina otrzymujemy wieloletnie kontakty z Połańcem, co przekłada się na wiele korzyści. Elektrownia wybudowana była w 1979 roku, staraniem ówczesnych władz, przy współudziale również mieszkańców naszego regionu. Obecny zamiar jej sprzedaży powoduje konieczność interwencji polskiego rządu, dlatego też przyłączamy się do głosu rady miasta Połaniec i zwracamy się do pana ministra o nabycie części lub całości akcji Energa SA na rzecz Skarbu Państwa. Wierzymy, że taka decyzja dawałaby gwarancję utrzymania miejsc pracy i zapewniania dotychczasowej produkcji prądu.

Więcej w 16 numerze Korso

Piotr Durak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe