Nocna komunikacja w Mielcu? Radny Robert Wójcik uważa - że w weekend powinniśmy mieć autobus o 2 w nocy...

  • 06.02.2019, 21:34 (aktualizacja 06.02.2019, 22:33)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Nocna komunikacja w Mielcu? Radny Robert Wójcik uważa - że w weekend powinniśmy mieć autobus o 2 w nocy... SzB Radny Robert Wójcik (PiS)
Temat nocnej komunikacji autobusowej w Mielcu wraca w debacie publicznej cyklicznie co jakiś czas. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał radny Robert Wójcik (PiS), który uważa, że Mielec stać na takie nocne połączenie autobusowe.

Radny Robert Wójcik uważa, że w weekendy warto w Mielcu uruchomić nocną linię autobusową, która rozwoziłaby mieszkańców z centrum miasta na osiedla. Radny proponuje, żeby taki autobus kursował o 2 w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. 

- Mielec nie posiada tzw. linii nocnej. Myślę, że bardzo dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie takiej linii. Może niekoniecznie powinna kursować codziennie, natomiast powinna być z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Ostatnie autobusy odjeżdżają o 23. Wydaje mi się uzasadnione ze względu na bezpieczeństwo, żeby uruchomić autobus o 2 w nocy - komentuje Robert Wójcik.

Wprowadzenie nocnej linii autobusowej - to przede wszystkim koszty. Zdaniem prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej Ewy Garncarz, radni musieliby zabezpieczyć w budżecie odpowiednie pieniądze na obsługę takiej linii. 

- W ramach optymalizacji (badania) ruchu w mieście została wykonana analiza ew. wprowadzenia nocnej linii w mieście. Wnioskiem z tego badania była opinia, że taka linia w naszym mieście nie będzie opłacalna. Oczywiście jeśli będzie taka decyzja za strony rady miasta, to my jako operator taką linię uruchomimy. Trzeba też brać pod uwagę, że trzeba zaplanować w budżecie koszt obsługi takiej linii. Tabor mamy i kierowców też, tylko proszę brać to pod uwagę, że to będą dodatkowe kilometry, za które będzie trzeba zapłacić - komentuje Ewa Garncarz, prezes MKS Mielec. 

SzB.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Racławski
Racławski 11.02.2019, 13:34
Dobry pomysł - miasto ma się rozwijać . Pieniądze na obsługę trasy nocnej ma zabezpieczyć prezydent a jak nie potrafi niech zrezygnuje.
aaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaa 07.02.2019, 12:45
Ojej biedna młodzież. 2 km z "buta" nie przejdzie. To niech tyle nie pije. A taksówki? a rodzice?
mAmi
mAmi 07.02.2019, 12:02
Taka linia jest bardzo potrzebna, zwłaszcza z Osiedla na Smoczkę. Nasze dzieci przyjeżdzają ze studiów w Krakowie, Warszawie itd. i po imprezie w rodzinnym mieście mają wracać z buta? WSTYD
Benek
Benek 07.02.2019, 10:20
Zajmijcie sie lepiej okolicami mielca .Przecław ,wola jedna i druga ,
Alek
Alek 07.02.2019, 07:49
Linia może być bezpośrednio nieopłacalna. Koszt komunikacji nie zwróci się w kosztach biletów. Ale miasto, chociażby "nocne życie" na tym skorzysta. Może pora nie liczyć tylko w tabelce "winien - ma" i spojrzeć na sprawę szerzej?

Pozostałe