Nocna komunikacja w Mielcu? Radny Robert Wójcik uważa - że w weekend powinniśmy mieć autobus o 2 w nocy...

  • 6.02.2019, 21:34 (aktualizacja 06.02.2019 22:33)
  • SzB.
Podziel się:
Oceń:
Nocna komunikacja w Mielcu? Radny Robert Wójcik uważa - że w weekend powinniśmy mieć autobus o 2 w nocy... SzB Radny Robert Wójcik (PiS)
Temat nocnej komunikacji autobusowej w Mielcu wraca w debacie publicznej cyklicznie co jakiś czas. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał radny Robert Wójcik (PiS), który uważa, że Mielec stać na takie nocne połączenie autobusowe.

Radny Robert Wójcik uważa, że w weekendy warto w Mielcu uruchomić nocną linię autobusową, która rozwoziłaby mieszkańców z centrum miasta na osiedla. Radny proponuje, żeby taki autobus kursował o 2 w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. 

- Mielec nie posiada tzw. linii nocnej. Myślę, że bardzo dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie takiej linii. Może niekoniecznie powinna kursować codziennie, natomiast powinna być z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Ostatnie autobusy odjeżdżają o 23. Wydaje mi się uzasadnione ze względu na bezpieczeństwo, żeby uruchomić autobus o 2 w nocy - komentuje Robert Wójcik.

Wprowadzenie nocnej linii autobusowej - to przede wszystkim koszty. Zdaniem prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej Ewy Garncarz, radni musieliby zabezpieczyć w budżecie odpowiednie pieniądze na obsługę takiej linii. 

- W ramach optymalizacji (badania) ruchu w mieście została wykonana analiza ew. wprowadzenia nocnej linii w mieście. Wnioskiem z tego badania była opinia, że taka linia w naszym mieście nie będzie opłacalna. Oczywiście jeśli będzie taka decyzja za strony rady miasta, to my jako operator taką linię uruchomimy. Trzeba też brać pod uwagę, że trzeba zaplanować w budżecie koszt obsługi takiej linii. Tabor mamy i kierowców też, tylko proszę brać to pod uwagę, że to będą dodatkowe kilometry, za które będzie trzeba zapłacić - komentuje Ewa Garncarz, prezes MKS Mielec. 

SzB.

Nocna linia autobusowa w Mielcu


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Racławski
Racławski 11.02.2019, 13:34
Dobry pomysł - miasto ma się rozwijać . Pieniądze na obsługę trasy nocnej ma zabezpieczyć prezydent a jak nie potrafi niech zrezygnuje.
aaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaa 7.02.2019, 12:45
Ojej biedna młodzież. 2 km z "buta" nie przejdzie. To niech tyle nie pije. A taksówki? a rodzice?
mAmi
mAmi 7.02.2019, 12:02
Taka linia jest bardzo potrzebna, zwłaszcza z Osiedla na Smoczkę. Nasze dzieci przyjeżdzają ze studiów w Krakowie, Warszawie itd. i po imprezie w rodzinnym mieście mają wracać z buta? WSTYD
Benek
Benek 7.02.2019, 10:20
Zajmijcie sie lepiej okolicami mielca .Przecław ,wola jedna i druga ,
Alek
Alek 7.02.2019, 07:49
Linia może być bezpośrednio nieopłacalna. Koszt komunikacji nie zwróci się w kosztach biletów. Ale miasto, chociażby "nocne życie" na tym skorzysta. Może pora nie liczyć tylko w tabelce "winien - ma" i spojrzeć na sprawę szerzej?

Pozostałe