Ktoś rozlepił grafiki z napisem sugerującym "układ pomiędzy Urzędem Miasta w Mielcu a firmą Kronospan"

  • 06.02.2019, 19:38 (aktualizacja 02.03.2019, 07:51)
  • SzB.
Podziel się:
Oceń:
Ktoś rozlepił grafiki z napisem sugerującym "układ pomiędzy Urzędem Miasta w Mielcu a firmą Kronospan" SzB
W centrum miasta na latarniach ktoś rozlepił grafiki sugerujące układ - jaki zdaniem autorów akcji - ma istnieć pomiędzy Urzędem Miasta a Zakładem Kronospan.

Nie wiadomo, kto wyprodukował grafiki i dlaczego to zrobił. Materiał sugeruje "układ" do jakiego doszło pomiędzy zakładem Kronospan a magistratem, ew. starostwem powiatowym, lub urzędem marszałkowskim. Niestety tego możemy się tylko domyślać, bo autorzy akcji nie przygotowali komunikatu na temat swoich grafik. 

- Wielokrotnie deklarowaliśmy chęć współpracy w sferze mieleckich dążeń do poprawy jakości powietrza poprzez dialog na różnych płaszczyznach i w okresach poprzednich kadencji mieleckich samorządów. Prezentowanie, daleko idącego, braku zrozumienia dla konieczności kontunuowania dialogu jako formy współpracy  jest dla nas całkowicie niezrozumiałe - komentuje Marlena Bogdan z Kronospan Mielec

Do sprawy odniesie się także prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. Jego komunikat opublikujemy już niebawem. 

- Akcja "naklejkowa" to typowe działania, które w prymitywnym stylu podburzają opinię publiczną i...nic więcej. Druczki nie zawierają żadnej merytorycznej treści, nie odwołują się do faktów czy konkretów, a jedynie w mglisty sposób starają się oczerniać władze samorządowe, w tym mnie jako prezydenta. Naklejki pojawiły się, więc opinia publiczna być może oczekuje, że m. in. ja się do nich odniosę, ale tłumaczenie się z tego , że ktoś inny jest manipulatorem, który stawia samorząd, m. in. prezydenta, w złym świetle i to absolutnie bez żadnych podstaw, nie jest łatwe. Wyraźnie jest tu jakaś teoria spiskowa, podejrzenia "układu", ale jest oczywiste, że to fantazja autorów ulotek, którzy chcą łatwo osiągnąć efekt, czyli mocno poruszyć, zelektryzować całą społeczność. Temat jest niezwykłe ważny i wszelka uwaga mu się z pewnością należy, ale wywoływanie emocji takimi metodami, bezpodstawnymi atakami na samorząd, używaniem słów typu "układ" to tzw. tanie chwyty, całkowicie niedopuszczalne, niesprawiedliwe i nieuprawnione. Ponadto, nie wnoszą nic merytorycznego do sprawy - komentuje prezydent Jacek Wiśniewski. 

- Chcę podkreślić, że jeśli ktoś chce rozmawiać z prezydentem na temat niewątpliwie poważnego problemu miasta , jakim jest zanieczyszczenie, także przemysłowe, to znajdę drogę i możliwości na taki dialog - dodaje Jacek Wiśniewski.   

  

SzB.

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
OŁOWIANY
OŁOWIANY 01.03.2019, 07:02
Kiedy akcja ze znanym pierwiastkiem Pb
JG
JG 28.02.2019, 16:07
Akcja słuszna, popieram. Odwołanie do zaszłości międzywojnia i obecnych widoczne w symbolice i kolorystyce. Urząd jest w układzie bezspornie. Pan prezydent Wiśniewski pracuje transparentnie, zgodnie z prawem. Życzę powodzenia.
Aw
Aw 13.02.2019, 20:55
Śmieszne
JG
JG 10.02.2019, 18:17
jest podejrzenie, jest akcja publiczna
- bo prokuratura i policja są bierne
- jest pewność, że mamy sędziów zależnych politycznie i interesownych (czy tu również społeczna akcja potrzebna)
A co tam
A co tam 08.02.2019, 23:06
Bhavo panie PREZYDENCIE, nie poddawaj sie, niech dalej sypią na nas formaaldehydem i pyłem a co tam , jakoś wytrzymaliśmy. . ruska
t i wytrzymamy za Wiśniowskiego, a co tam
Kuba
Kuba 08.02.2019, 08:38
Jest tylko jedna opcja wyklejania tych smieci wiadomo kto przegrani
Anty pisuar
Anty pisuar 07.02.2019, 19:56
Brawo Panie Prezydencie! Proszę się nie poddawać tej PISowskiej nagonce. Idą wybory wiec tego będzie więcej. Oni nie potrafią inaczej.
WE
WE 13.02.2019, 21:00
Anty pisuar kto ci za to to takie bazgroły płaci plusz do własnego domu a tym domem jest POSKA

Pozostałe