Piłkarze pomogli 9-letniemu Antosiowi

  • 04.02.2019, 19:14
  • JZ
Podziel się:
Oceń:
Piłkarze pomogli 9-letniemu Antosiowi
9-letni Antoś Faberski urodził się z zespołem Aperta. Na początku grudnia piłkarze Fortuna 1 Ligi za sprawą sponsora tytularnego zebrali dla Antosia 50 tysięcy złotych.

W zespole Aperta zagrożeniem jest mózg, który rośnie szybciej niż kości czaszki. To także szereg wad wrodzonych. Dla Antosia to trzecia podróż do Stanów, a operacja już piąta - najtrudniejsza. W październiku jego rodzice opowiadali o ryzyku życia z chorobą.

- Bezdechy mogą doprowadzić do tego, że pewnego razu się nie obudzi. Obserwujemy Antka w nocy - przyznał jego ojciec.

W zespole Aperta wyznacznikiem czasu jest wiek dziecka. Ta konkretna operacja nie może być przeprowadzona później niż w wieku 9 lat. Dotychczas na leczenie rodzice wydali milion złotych. Najbliższa operacja kosztuje 360 tysięcy złotych.

W 21. kolejce Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny płacił 2 tysiące za każdą strzeloną bramkę. Pierwszoligowcy łącznie zdobyli 21 goli, ale Fortuna zdecydowała zaokrąglić tę sumę do 50 tysięcy złotych. Żeby operacja mogła odbyć się w terminie, Fundacja Polsat dołożyła brakującą sumę. - Trzymamy kciuki, bo żyjemy z Antosiem już od kilku miesięcy. Jest dużo osób, które mają mały, ale jednak wielki udział w tej zbiórce - stwierdziła Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

- Operacja da przede wszystkim spokój układowi oddechowemu, który jest nadwyrężany. Antoś będzie miał także lepszy wzrok i słuch - powiedziała mama chłopca.

Trzymamy kciuki za Antosia, na którego czekają już koledzy i koleżanki z klasy.

JZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe