Młodzi z Mielca w Panamie - wspólne nabożeństwa z papieżem i oczekiwanie na msze posłania młodych

  • 26.01.2019, 15:16 (aktualizacja 26.01.2019, 15:18)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Młodzi z Mielca w Panamie -  wspólne nabożeństwa z papieżem i oczekiwanie na msze posłania młodych
Hasłem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży są słowa z Ewangelii wg św. Łukasza: Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego. pisze papież Franciszek w swoim orędziu. W stolicy Panamy trwają wydarzenia centralne. Na miejscu jest grupa 11 osób z Mielca.

- Zobaczyliśmy Piotra naszych czasów. Gdy myśleliśmy, że będziemy musieli zadowolić się inspirująca przemową Franciszka, to niespodziewanie dla nas okazało się, że Ojciec Święty będzie przejeżdżał tuż obok nas. Udało nam się zobaczyć go na własne oczy. Nagrały go także "oczy" naszych komórek. Będziemy mieli co pokazywać naszym wnukom. Sama przemowa bardzo nas zmotywowała. Po zmęczeniu spowodowanym problemami organizacyjnymi, trudnościami w dotarciu na miejsce i przebiciu tłumów przemówienie Franciszka ożywiło nas i poruszyło nasze serca. "Wasze twarze i modlitwa są największą nadzieją." - powiedział do nas papież. Gdy kierował słowa uznania dla mlodych, którzy przebyli długą drogę, aby dotrzeć do Panamy, poczuliśmy jedno ważne uczucie. Warto było jechać. Warto było przez ponad rok przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży. Przed nami kolejne wydarzenia z udziałem Papy Francisca - komentuje Wiktor z Mielca

- Światowe Dni Młodzieży 2018 stanowią krok naprzód w przygotowaniu międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku. Ten nowy etap naszej pielgrzymki przypada na rok, w którym zwołane jest Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. To dobry zbieg okoliczności. Uwaga, modlitwa i refleksja Kościoła będą skierowane na Was, ludzi młodych, z pragnieniem zrozumienia, a przede wszystkim przyjęcia drogocennego daru, jakim jesteście dla Boga, dla Kościoła i dla świata - pisze papież Franciszek w swoim orędziu.

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe