Umowa podpisana. Cztery Black Hawki z Mielca trafią do polskiej armii [FOTO, VIDEO, AUDIO]

  • 25.01.2019, 13:49 (aktualizacja 07.02.2019, 16:53)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Umowa podpisana. Cztery Black Hawki z Mielca trafią do polskiej armii [FOTO, VIDEO, AUDIO] SzB.
Na śmigłowcach z Mielca będzie pracować m.in. jednostka specjalna GROM. Umowę produkcję czterech maszyn podpisał dzisiaj w siedzibie PZL Mielec: Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej z Januszem Zakręckim, prezesem PZL Mielec.

W wydarzeniu uczestniczył też premier Mateusz Morawiecki. – Na tę chwilę zakład i pracownicy czekaliśmy 12 lat – mówi Marian Kokoszka przewodniczący Związków Zawodowych PZL Mielec. – To jest krok w dobrym kierunku i jak rozumiem początek współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej jeśli chodzi o nasze produkty. Długo się ten kontrakt rodził, w bólach i w dalszym ciągu nie jest to wszystko łatwe.

Śmigłowce mają być gotowe do grudnia. Umowa z PZL Mielec obejmuje nie tylko budowę maszyn, ale także pakiet logistyczny i szkoleniowy dla wojska.

ZOBACZ uroczystość podpisania umowy:

Marian Kokoszka, Przewodniczący Komisji Zakładowej "Solidarność"

loadingŁaduję odtwarzacz...

 - To bardzo dobra wiadomość i dlaa Podkarpacia, i dla Mielca. Śmigłowiec Black-Hawk to jedna z najlepszych maszyn na świecie, jest wykorzystywany przez 30 armii na świecie, powstaje w Mielcu od początku do końca. Podkarpacie także skorzysta, bo ulokowanych jest tu wiele firm z branży, zrzeszonych w Dolinie Lotniczej, które tworzą łańcuch dostaw. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali na rzecz tego projektu – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Zadowolenia nie krył prezes PZL Janusz Zakręcki, który gościł dziś Jonathana Hoyle'a wiceprezydenta Lockheed Martin na Europę i Amerykę oraz Jasona Lamberta, wiceprezesa ds. Zbrojeniowych Sikorsky a Lockheed Martin. 4 maszyny, które są przedmiotem umowy trafią do wojsk specjalnych co niezwykle ucieszyło obecnego w Mielcu, dowódcę komponentu sił specjalnych, gen. bryg. Sławomira Brunowicza. To nie pierwsze zakupy polskiego rządu w Mielcu. W tamtym roku dwa Black-Hawki trafiły do policji. Kolejny zgodnie z planem zostanie dostarczony w tym roku.

 

Szymon Burek

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe