Nasi już w stolicy Panamy! Już niedługo centralne uroczystości ŚDM z udziałem papieża Franciszka

  • 21.01.2019, 20:01 (aktualizacja 21.01.2019, 20:04)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Nasi już w stolicy Panamy! Już niedługo centralne uroczystości ŚDM z udziałem papieża Franciszka
Młodzi z całego świata czekają na przyjazd papieża Franciszka, który już w tym tygodniu przyleci do Panama City i będzie przewodniczył Światowym Dniom Młodzieży.

W niedzielę, 20 stycznia, zakończyły się dni w diecezjach panamskich, które poprzedzały Światowe Dni Młodzieży. Mielczanie przez ten czas przebywali w miejscowości Ola. W ostatnią niedzielę także mieli swoje oficjalne pożegnanie z rodzinami panamczyków, którzy gościli młodych z Mielca.

- Odbyła się uroczysta msza święta, po niej do stolicy wyjechali Gwatemalczycy. Mamy nadzieję się z nimi spotkać podczas wydarzeń centralnych. My zaś udaliśmy się do kaplicy San Sebastian, do wioski pod Ola. Razem z tamtejszą wspólnotą przeżywaliśmy odpust. Wieczorem z kolei był czas na podziękowania naszym gospodarzom. Panamczycy są gościnnymi i sentymentalnymi ludźmi. Bardzo się do nas przywiązali, podobnie jak my do nich. Teraz wyjeżdżamy do Panama City - przekazuje Wiktor Strzelczyk z Mielca, który jest obecnie w Panamie. W tym tygodniu przed mielecką grupą wyjazd do stolicy Panamy i udział w wydarzeniach centralnych z udziałem papieża Franciszka.

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe