Marszałek Władysław Ortyl wiceprezesem Związku Województw RP

  • 12.01.2019, 12:19
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Marszałek Władysław Ortyl wiceprezesem Związku Województw RP
Władysław Ortyl będzie wiceprezesem zarządu Związku Województw RP. Marszałek Województwa Podkarpackiego zdobył w głosowaniu najwięcej, bo 60 głosów na 64 możliwe.

Wiceprezesami będą także marszałek lubelski Jarosław Stawiarski (58 głosów) i Adam Struzik z Mazowsza (49 głosów). Prezesem ponowie został Olgierd Geblewicz (zachodniopomorskie).

Prezesem ponowie został Olgierd Geblewicz (zachodniopomorski). W skład zarządu, jako członkowie weszli ponadto: Elżbieta Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego, Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Rafał Kandziora - radny Województwa Śląskiego. 

Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej został powołany w 2002 roku i jest dobrowolnym stowarzyszeniem wszystkich polskich województw samorządowych. Wraz z pojawieniem się samorządów województw, wyposażonych w nowe kompetencje, ale i szeroki zakres zadań, zaistniała potrzeba stworzenia wspólnego forum, którego celem byłoby m.in. umożliwienie szerokich dyskusji i konsultacji w najważniejszych kwestiach dotyczących realizowania polityki rozwoju regionalnego. Powołanie do życia Związku Województw RP dawało taką właśnie możliwość polskim regionom.

Najwyższą władzą w Związku jest Zgromadzenie Ogólne, złożone z 64 delegatów reprezentantów 16 województw - po 4 osoby z każdego województwa: marszałek, przewodniczący sejmiku oraz dwie osoby o statusie radnego. Zapewniało to odpowiednią reprezentatywność regionów w podejmowaniu ważnych decyzji.

Marszałek Władysław Ortyl ubiegał się o funkcję prezesa, ale nieznacznie przegrał z Olgierdem Geblewiczem (33-31).

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Włodek
Włodek 12.01.2019, 19:54
Serdeczne gratulacje wynik mówi jakim szacunkiem jest Pan obdarzony .To również dla Mielca powód do zadowolenia że mamy od lat tak wspaniałego człowieka.

Pozostałe