Nowy łącznik do autostrady A4 w Dębicy [VIDEO]

  • 09.01.2019, 15:01 (aktualizacja 09.01.2019, 15:20)
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Nowy łącznik do autostrady A4 w Dębicy [VIDEO]
Odcinek drogi łączącej Straszęcin z zachodnim węzłem autostrady A4 w Dębicy, został oddany do użytku.

Koszt inwestycji przekroczył 22 mln zł. Za tę kwotę wybudowano 1,8 km drogi z chodnikami i ścieżką rowerową, dwa ronda oraz przeprowadzono korekcję dojazdów do rond. To pierwszy z dwóch autostradowych łączników w tym mieście.

Inwestycja o łącznej wartości przekraczającej 22 mln zł, otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w kwocie sięgającej 15 mln zł, kolejne 1,5 mln to środki z budżetu województwa, ponad 4 mln dołożyło Ministerstwo Infrastruktury, pozostałą kwotę zabezpieczył powiat dębicki.

Podczas krótkiej uroczystości oddania łącznika, marszałek Władysław Ortyl podkreślał ponadlokalne zalety nowej infrastruktury.

To duża i ważna inwestycja. Poprawia bezpieczeństwo, poprawia komfort mieszkańców. Ona ma służyć nie tylko Dębicy, ale całemu regionowi. Szczególnie mieszkańcom okolicznych miejscowości, korzystających z tych dwóch węzłów – mówił marszałek, dodając – mamy tu  doskonały przykład montażu finansowego, na który złożyły się: powiat, województwo, środki RPO WP i środki z budżetu państwa.

W uroczystości uczestniczyli także: wicewojewoda Lucyna Podhalicz, senator Zdzisław Pupa, poseł Jan Warzecha. Nie zabrakło radnych województwa z ziemi dębickiej: Czesława Łączaka i Stefana Bieszczada. Obecni byli lokalni samorządowcy ze starostą dębickim Piotrem Chęciekiem na czele.

Informacja nt. inwestycji realizowanej przez Powiat Dębicki pn. „Łącznik Węzeł Zachodni A-4 - Straszęcin – Dębica”

Wartość ogółem: 22 108 574,04 zł,

Dofinansowanie RPO: 14 738 153,22 zł,

Budżet Województwa Podkarpackiego (poza RPO): 1 500 000 zł

Ministerstwo Infrastruktury: 4 179 400 zł

Powiat Dębicki: pozostała kwota - 1 691 020,82 zł

Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego obejmuje głównie budowę nowego odcinka drogi długości ok. 1,80 km wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego, budowę 2 skrzyżowań typu rondo w miejscach włączenia projektowanego łącznika do drogi powiatowej nr 1180R i węzła A4 Dębica-Zachód, oraz drogi powiatowej nr 1290R wraz korektą dojazdów do rond. Projekt obejmuje także przebudowę dróg (zjazdów).

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe