Nowy łącznik do autostrady A4 w Dębicy [VIDEO]

  • 9.01.2019, 15:01 (aktualizacja 09.01.2019 15:20)
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Nowy łącznik do autostrady A4 w Dębicy [VIDEO]
Odcinek drogi łączącej Straszęcin z zachodnim węzłem autostrady A4 w Dębicy, został oddany do użytku.

Koszt inwestycji przekroczył 22 mln zł. Za tę kwotę wybudowano 1,8 km drogi z chodnikami i ścieżką rowerową, dwa ronda oraz przeprowadzono korekcję dojazdów do rond. To pierwszy z dwóch autostradowych łączników w tym mieście.

Inwestycja o łącznej wartości przekraczającej 22 mln zł, otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w kwocie sięgającej 15 mln zł, kolejne 1,5 mln to środki z budżetu województwa, ponad 4 mln dołożyło Ministerstwo Infrastruktury, pozostałą kwotę zabezpieczył powiat dębicki.

Podczas krótkiej uroczystości oddania łącznika, marszałek Władysław Ortyl podkreślał ponadlokalne zalety nowej infrastruktury.

To duża i ważna inwestycja. Poprawia bezpieczeństwo, poprawia komfort mieszkańców. Ona ma służyć nie tylko Dębicy, ale całemu regionowi. Szczególnie mieszkańcom okolicznych miejscowości, korzystających z tych dwóch węzłów – mówił marszałek, dodając – mamy tu  doskonały przykład montażu finansowego, na który złożyły się: powiat, województwo, środki RPO WP i środki z budżetu państwa.

W uroczystości uczestniczyli także: wicewojewoda Lucyna Podhalicz, senator Zdzisław Pupa, poseł Jan Warzecha. Nie zabrakło radnych województwa z ziemi dębickiej: Czesława Łączaka i Stefana Bieszczada. Obecni byli lokalni samorządowcy ze starostą dębickim Piotrem Chęciekiem na czele.

Informacja nt. inwestycji realizowanej przez Powiat Dębicki pn. „Łącznik Węzeł Zachodni A-4 - Straszęcin – Dębica”

Wartość ogółem: 22 108 574,04 zł,

Dofinansowanie RPO: 14 738 153,22 zł,

Budżet Województwa Podkarpackiego (poza RPO): 1 500 000 zł

Ministerstwo Infrastruktury: 4 179 400 zł

Powiat Dębicki: pozostała kwota - 1 691 020,82 zł

Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego obejmuje głównie budowę nowego odcinka drogi długości ok. 1,80 km wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego, budowę 2 skrzyżowań typu rondo w miejscach włączenia projektowanego łącznika do drogi powiatowej nr 1180R i węzła A4 Dębica-Zachód, oraz drogi powiatowej nr 1290R wraz korektą dojazdów do rond. Projekt obejmuje także przebudowę dróg (zjazdów).

SzB
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe