Tygodnik Regionalny Korso nr 2/2019 [Z KALENDARZEM]

  • 07.01.2019, 18:25 (aktualizacja 25.01.2019, 08:08)
  • Red.
Podziel się:
Oceń:
Tygodnik Regionalny Korso nr 2/2019 [Z KALENDARZEM]
Śmieciowa rewolucja ogarnia całą Polskę. Wszyscy dostaniemy po kieszeni. Wywóz śmieci w jednej z gmin wzrośnie o ponad 160 procent. Dlaczego jest tak drogo?

Mamy budżet
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mielcu w ubiegłym roku radni jednogłośnie uchwalili budżet miasta na rok 2019.

 

Prezydent w naszym studiu
W grudniu 2018 roku ruszyliśmy z nowym projektem na naszym portalu Korso.pl. Uruchomiliśmy studio video, do którego co tydzień zapraszamy gości i rozmawiamy na różne tematy. "Rozmowy z Korso" na naszym Facebooku i portalu Korso.pl zyskują coraz większą popularność.

 

Ważna zmiana w szpitalu
Od 3 stycznia usługi z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizowane są w nowo wybudowanych i wyremontowanych pomieszczeniach obok szpitalnego oddziału ratunkowego (wejście od strony parkingu na SOR).

 

Makabra na działce
Na terenie ogródków działkowych Podlesie przy ulicy Partyzantów w Mielcu ktoś powiesił kota na drucie rozciągniętym na płocie jednej z działek. Ten przerażający widok odkrył jeden z działkowiczów, który przyszedł na działkę, żeby nakarmić bezdomne koty.

 

Nie utrudniajcie mu pracy
Zgodnie z ustawą pies asystujący niepełnosprawnemu może wejść wszędzie z osobą, której pomaga. O dziwo, wciąż jednak nie rozumieją tego ci, którzy wypraszają psa, a więc i jego właściciela z restauracji, sklepu czy kina. Nie raz przekonał się o tym pan Kamil, poruszający się na wózku inwalidzkim w towarzystwie swojego nieocenionego pomocnika.

 

Walczymy czy nie walczymy
Radny Fryderyk Kapinos zapytał ostatnio prezydenta Mielca, co dalej z grupą roboczą, którą Kapinos założył jeszcze podczas sprawowania funkcji prezydenta. Grupa spotykała się w magistracie, by pracować na rzecz czystości powietrza.

 

Brudna sprawa
Śmieciowa rewolucja ogarnąć ma całą Polskę. Według Ministerstwa Środowiska, które wprowadziło nowe przepisy, gminy mają osiągnąć większą kontrolę nad systemem gospodarowania odpadami oraz nadzór nad firmami zajmującymi się ich odbiorem. Co to jednak oznacza dla zwykłego człowieka, który wytwarza śmieci i musi płacić za nie rachunki?

 

Koniec epoki! Krzysztof Lipka odchodzi z SPR Stali
W ostatnich dniach w biurach działaczy SPR Stali Mielec mogło się dziać więcej niż przez dobrych kilka ostatnich miesięcy. Efekt? Krzysztof Lipka nie jest już trenerem ani bramkarzem mieleckiego superligowca.

 

 

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Edzio
Edzio 07.01.2019, 20:39
Ale będzie smog,wszystko co da się spalić pójdzie do pieca i w komin,strach się bać.

Pozostałe