Poezja śpiewana na Smoczce - czyli artystyczny popis młodzieży

  • 19.12.2018, 10:06 (aktualizacja 19.12.2018, 21:53)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Poezja śpiewana na Smoczce - czyli artystyczny popis młodzieży FOT A. STASICA
W minioną sobotę tematyka miłości przewijała się przez cały czas trwania Wieczoru Poetyckiego. Wydarzenie zorganizowała młodzież działająca przy Apostolskiej Wspólnocie Młodzieży parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

Wieczór rozpoczął się od  „Dumki na dwa serca”, którą zaprezentowali Bartosz Skop oraz Kinga Chrobak. Duet ten wprowadził widownię w kolejne utwory literackie i muzyczne. Młodzi artyści zdecydowali się opowiedzieć historię o miłości. 

Najpierw, dzięki piosence „Będziesz moją Panią”, widzowie mogli pochylić się nad pierwszą, młodzieńczą miłością. Wraz z kolejnymi utworami, m.in. „Brzydcy” Grażyny Łobaszewskiej, „Szukaj mnie” Edyty Geppert, „Weź nie pytaj” Pawła Domagały czy wierszami Baczyńskiego, Tetmajera bądź Leśmiana, można było podjąć refleksję nad kolejnymi, coraz bardziej dojrzałymi etapami miłości. Nie zabrakło także cytatów z Pisma Świętego, które rozwijały myśl o miłości jako o duchowej relacji dwojga osób. „To był niezwykły Wieczór. Jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu artystycznego wykonawców. Gratuluję i życzę wielu sukcesów.” – relacjonuje Magdalena Weryńska-Zarzecka.

Po zakończeniu części artystycznej młodzi ze Smoczki zaprosili na poczęstunek oraz kiermasz świąteczny. Dochód z niego przeznaczą na pokrycie kosztów wylotu do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Przypominamy, że jesteśmy patronem także ich inicjatywy związanej z ŚDM. Jedyną grupę z Mielca, która weźmie udział w spotkaniu z Papieżem, można także wesprzeć drogą internetową. Zobacz

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe