Bakterie w jednym z wodociągów w Gminie Radomyśl Wielki!

  • 17.12.2018, 14:48
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Bakterie w jednym z wodociągów w Gminie Radomyśl Wielki!
Jak informuje Państwowy Inspektor Sanitarny w Mielcu - w wodociągu sieciowym Jamy - stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Sprawa dotyczy mieszkańców miejscowości Ruda - w gminie Radomyśl Wielki.

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. 

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. UWAGA: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu wykona kontrolne badania jakości wody po zakończeniu działań naprawczych i o zmianie sytuacji poinformuje odrębnym komunikatem.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe