Kto ma zadbać o teren wokół synagogi?

  • 18.08.2016, 05:01
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Kto ma zadbać o teren wokół synagogi? Szymon Burek
Teren, na którym kiedyś znajdowała się synagoga w Mielcu, jest terenem prywatnym. Zajmuje się nim gmina żydowska z Warszawy. Taką informację otrzymaliśmy z mieleckiego magistratu.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że teren wokół synagogi jest bardzo zaniedbany. Skwer znajduje się przy ul. Lelewela. To tam ponad 70 lat temu żywcem spalono kilkudziesięciu Żydów. Na pamiątkę tego zdarzenia postawiono pomnik. Nasi czytelnicy wielokrotnie informowali nas, że na tym terenie znajduje się mnóstwo śmieci. Rośnie tam też dużo chwastów, które można było już wielokrotnie wyplewić. Niestety, do tej pory nikt tego nie zrobił. Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli gminy żydowskiej z Warszawy, kto ich zdaniem powinien zająć się uporządkowaniem terenu przy Lelewela. Jak tylko otrzymamy odpowiedz, to opublikujemy ją na łamach KORSO.

Więcej w 33 numerze Korso

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
nie Żyd
nie Żyd 18.08.2016, 22:39
Gmina żydowska w Warszawie, a skwer w Mielcu. Ileż by to kosztowało, aby skosić ten skrawek? Czy nie stać miasta (nas) na to?

Pozostałe