Piotr Durak publikuje nowy tomik poezji "Raport zza mgły"

  • 09.12.2018, 13:54 (aktualizacja 09.12.2018, 14:14)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Piotr Durak publikuje nowy tomik poezji "Raport zza mgły" B. Trojnacki
Poeta, prozaik, podróżnik, fotografik, dziennikarz, nauczyciel akademicki, kompozytor, członek Mieleckiej Grupy Literackiej ”Słowo” TMZM - Piotr Durak, był bohaterem wieczoru poetyckiego w Pałacyku Oborskich 7 grudnia 2018 roku.

Piotr Durak, autor ośmiu książek, dwukrotny  stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczyciel w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy WSI i Z w Rzeszowie, opowiedział  słuchaczom o genezie zbiorku” Raport zza mgły”, wzbogaconej multimedialnym pokazem z miejsc podróży, miejsc porzuconych przez człowieka, z wędrówek po górach, opuszczonych kopalniach, wypraw po polskich rzekach. Podczas prezentacji Piotr Durak zaśpiewał z akompaniamentem gitary piękną pieśń do wiersza Zbigniewa Herberta „Raport z opuszczonego miasta” oraz jedną własną, równie bardzo ciekawą, kompozycję.  


Wiersze oraz opowiadania  z tomiku „Raport zza mgły” czytali na przemian –wicedyrektor II LO w Mielcu –Magdalena Zalotyńska i sam autor, a Elżbieta Witek zaprezentowała  przepiękny liryk do ślubnej fotografii zawartej w zbiorku,  zaczynający się od słów „Ona miała 17 lat”. Przedstawiane wiersze poparte były fotografiami z miejsc pobytu autora m.in. z Francji, Belgii, Ukrainy, Rosji. 


W drugiej części spotkania , na zaproszenie Piotra Duraka, wystąpiła Katka Kotecka, rzeszowska pieśniarka. Sama o sobie mówi: ”od ponad pięciu lat wykonuję piosenkę autorską ,choć sporo tekstów powstało znacznie wcześniej. Śpiewam i piszę , zarówno po polsku, jak i po angielsku, raczej lirycznie, ale zawsze z serca”.  
 
 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe