Zróbmy wszystko, by im pomóc. Apel wolontariuszy Szlachetnej Paczki

  • 6.12.2018, 08:54 (aktualizacja 06.12.2018 08:59)
Podziel się:
Oceń:
Zróbmy wszystko, by im pomóc. Apel wolontariuszy Szlachetnej Paczki
Od wielkiego finału Szlachetnej Paczki dzieli nas kilka dni. Na pomoc darczyńców czeka wciąż osiem rodzin z Mielca. Czy są wśród nas osoby, które zechciałyby pomóc? Wierzymy, że tak.

„Pani Zofia ze względu na chorobę córki (zapalenie opon mózgowych) musiała zrezygnować z pracy, aby móc zapewnić jej opiekę. Dziewczynka w wieku 9 lat zmarła. Mąż znęcał się nad rodziną. Podejmowane próby ratowania małżeństwa nie przyniosły rezultatów. Syn Pani Zofii 25 lat temu wyjechał z żoną do Hiszpanii. Mają jedynie kontakt telefoniczny. Sytuacje, które spotkały kobietę przyczyniły się do pogorszenia jej stanu zdrowia.” – tak zaczyna się historia jednej z rodzin z Mielca, która wciąż czeka na pomoc. 


Mimo, że czas biegnie nieubłaganie, jest jeszcze szansa na pomoc. Odrobina dobrej woli może wnieść w życie pani Zosi, jak i pozostałych oczekujących rodzin radość, o której część z nich w ostatnim czasie zapomniała. 


Wolontariusze Szlachetnej Paczki nie tracą nadziei, że są jeszcze wśród mieszkańców Mielca osoby z ogromnym sercem, będące w stanie zorganizować paczkę. Pomóc mogą wszyscy, a dowodem na to jest fakt, że wśród tegorocznych darczyńców są osoby z drugiego końca Polski, które wyciągnęły pomocną dłoń właśnie dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. 
Wszystkie osoby, firmy, grupy przyjaciół, szkoły, zachęcamy do zapoznania się z historiami rodzin dostępnymi na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Być może jedna z nich poruszy tak bardzo, że znajdzie się ktoś, kto postanowi odmienić jej bieg. 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.