Klub FKS Stal Mielec przekazał radnym raporty i zaproszenie

  • 1.12.2018, 22:34
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Klub FKS Stal Mielec przekazał radnym raporty i zaproszenie
Miejscy rajcy z Mielca, wraz z prezydentem miasta Jackiem Wiśniewskim, otrzymali od piłkarskiego Klubu FKS Stal Mielec bogaty pakiet informacji o Fortuna 1 Lidze i samym Klubie z Mielca. – Zależy nam na transparentności naszych działań, szczególnie w stosunku do partnerów – mówią działacze Stali.

Przesyłki trafiły na ręce radnych tuż przed ich drugą sesją, która odbyła się w minioną środę. – Stowarzyszenie FKS Stal Mielec kontynuuje blisko 80-letnią tradycję sekcji piłki nożnej dawnego Fabrycznego Klubu Sportowego Stal. Dzisiaj nasze Stowarzyszenie prowadzi pierwszoligowy zespół piłkarski PGE FKS Stal Mielec, najwyżej notowany na Podkarpaciu i walczący o powrót do ekstraklasy. Nasze Stowarzyszenie to również Akademia Piłkarska, która dzisiaj zrzesza 200. młodych adeptów futbolu i przygotowuje nabory do kolejnych zespołów, w odpowiedzi na zainteresowanie młodych mielczan szacowane nawet na kolejne 200. podopiecznych – to fragment listu FKS Stal Mielec skierowanego do radnych oraz prezydenta Mielca.

Dalej w piśmie znalazło się zaproszenie do współpracy oraz bliższego poznania się – także podczas ostatnich meczów ligowych w 2018 roku rozgrywanych w Mielcu. Do listu dołączone zostały cztery istotne raporty. – Przekazujemy Państwu obszerne raporty opracowane niezależnie od naszego Klubu, ukazujące Pierwszą Ligę Piłkarską, w tym zespół PGE FKS Stal Mielec, w czterech branżach – precyzuje w liście do samorządowców Klub FKS Stal Mielec.

Rajcy otrzymali raport bezpieczeństwa i organizacji meczów piłkarskich przygotowany przez PZPN, raport finansowy Pierwszej Ligi Piłkarskiej opracowany przez Agencję Deloitte Polska, analizę jakościowo-ilościową medialności Pierwszej Ligi Piłkarskiej Instytutu Monitoringu Mediów oraz raport zbiorczy oceniający poziom sportowy Pierwszej Ligi Piłkarskiej w ujęciu statystycznym Agencji InStat. To obszerne materiały pozwalające poznać Pierwszą Ligę Piłkarską, jej drużyny – w tym PGE FKS Stal Mielec – oraz ocenić poziom profesjonalizacji Klubów i samych rozgrywek.

Urząd Miejski w Mielcu jest jednym z najważniejszych partnerów FKS Stal Mielec. W kadencji 2014-2018 miejscy samorządowcy – prezydenci oraz radni – decydowali się na współdziałanie z FKS Stal Mielec korzystając z trzech rozwiązań. Magistrat zlecał FKS Stal Mielec realizację usług promocji miasta, kierował dotacje celowe na zadania związane z rozwojem piłki nożnej w Mielcu oraz przyznawał stypendia dla zawodników drużyny 1 Ligi.

Opublikowany przez Urząd Miejski w Mielcu projekt budżetu miasta na 2019 rok wskazuje, że poziom współpracy mieleckich samorządowców z najpopularniejszym klubem sportowym z Mielca może zostać utrzymany.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe