Uczniowie "Kopernika" biorą sprawy w swoje ręce i planują remont świetlicy

  • 1.12.2018, 11:42
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie "Kopernika" biorą sprawy w swoje ręce i planują remont świetlicy
Szkoła Liderów II LO, powstała z inicjatywy Fundacji Klub Młodych Liderów, uczniowie zaangażowani w projekt postawili sobie za cel wyremontowanie świetlicy szkolnej, z pomocą funduszy zdobytych dzięki sponsorom postarają się poprawić wygląd wnętrza oraz komfort świetlicy. Całe przedsięwzięcie potrwa około trzech miesięcy, a jego ukoronowaniem będzie finałowa gala podsumowująca cały projekt.

Celem Szkoły Liderów jest nauczenie młodzieży rzeczy, których nigdy nie nauczyliby się w szkole oraz zdobycie umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Cały zespół tworzy 15 pełnych energii i pomysłów licealistów, nad którymi czuwa trójka mentorów. W ciągu trzech dni młodzież wzięła udział w wielu godzinnych szkoleniach z kreatywności, badania potrzeb, organizacji projektu i jego promocji. Po wielu przeprowadzonych dyskusjach między sobą i zrobionych ankietach wśród rówieśników zdecydowali, że projektem jaki będą realizować będzie remont świetlicy szkolnej.  

-Naszym celem jest stworzenie dla nas i reszty uczniów miejsca , w którym będziemy mogli spędzić miło czas , odrobić lekcje a przy okazji poprawić komfort i wystój wnętrza, które mogło by się stać rozpoznawalne oraz cechowało by naszą szkołę. Ponadto jesteśmy dumni, że dzięki takiemu projektowi możemy pozostawić coś na dłużej w naszej szkole dla przyszłych uczniów- mówi uczestniczka projektu. 

Obecnie uczniowie skupiają się na pozyskiwaniu sponsorów oraz zdobywają wszelkie potrzebne informacje do przeprowadzenia remontu. Wielkie otwarcie nowej świetlicy odbędzie się 20 grudnia.

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Czytelnik
Czytelnik 4.12.2018, 18:46
Brawa dla młodzieży. Za aktywność i przede wszystkim za inicjatywę. Da się? Jak widać da.

Pozostałe