Kolejne zezwolenia na strefie

  • 15.08.2016, 23:27 (aktualizacja 17.08.2016 15:42)
  • Informacja prasowa ARP
Podziel się:
Oceń:
Kolejne zezwolenia na strefie Archiwum Korso
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Początek drugiego półrocza świetnie rokuje dla mieleckiej lokalizacji strefy. Aż 3 przedsiębiorców zadeklarowało rozwój swoich inwestycji na tym terenie.

Interesująco zapowiada się projekt firmy Pure Energy Systems, która systematycznie prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad innowacyjnym rozwiązaniem dotyczącym fotowoltaiki. W wyniku realizacji projektu strefowego przedsiębiorca planuje uruchomienie produkcji modułów fotowoltaicznych w technologii szkło/szkło o dwustronnej i jednostronnej warstwie aktywnej z powierzchnią antyrefleksyjną i szkłem radiacyjnym.

W wybudowanym zakładzie produkcyjnym przedsiębiorca zainstaluje linię technologiczną oraz stworzy laboratorium, gdzie będzie kontynuował badania nad doskonaleniem produktów. Całe przedsięwzięcie szacowane na prawie 41 mln zł pozwoli na zatrudnienie co najmniej 49 nowych pracowników.

W Mielcu zainwestują również: Press-Media i Firma XERIMA Jan Szwakop.

Pierwszy z inwestorów zamierza w strefie uruchomić produkcję urządzeń medycznych oraz awioniki lotniczej tj. urządzeń do kontrolowania i informowania obsługującego z ziemi kontrolera o parametrach lotu. Ponadto będzie prowadził działalność wydawniczą i poligraficzną.

Z kolei Firma XERIMA Jan Szwakop, autoryzowany dystrybutor artykułów papierniczych, piśmiennych, szkolnych oraz sprzętu komputerowego i multimedialnego wybuduje halę produkcyjno-magazynową z częścią biurową oraz z niezbędną infrastrukturą. W ramach planowanej inwestycji przedsiębiorca zamierza wytwarzać specjalistyczne opakowania z siedmiowarstwowej tektury falistej wraz z wypełnieniem w postaci kształtek oraz profili formatek z pianki polietylenowej.

W 2016 roku ARP S.A. udzieliła już 23 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE.

W niedawno opublikowanym rankingu dziennika "Rzeczpospolita" podsumowującym efektywność specjalnych stref ekonomicznych SSE EURO-PARK MIELEC okazał się najlepszy w Polsce pod względem udzielonych zezwoleń.

Informacja prasowa ARP

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Cześć 1
Cześć 1 16.08.2016, 09:20
Ilość nie idzie z jakością za 1500 nikt nie będzie Pracował a już przez agencje tym bardziej
praca
praca 16.08.2016, 23:18
Trafna uwaga. bo jak ktos ma 3 x 500+ to juz wychodzi na to samo
:-)
:-) 15.08.2016, 23:55
proponuje ta firme od fotowoltaniki na miejsce kronospanu. i byloby git
!
! 16.08.2016, 07:32
dobry pomysł. brawo!

Pozostałe