Tygodnik Regionalny Korso nr 48/2018

  • 26.11.2018, 17:57 (aktualizacja 27.11.2018, 10:02)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 48/2018
- Tu policja. Proszę o opuszczenie miejsca zamieszkania ze względu na zaistniałą sytuację i własne bezpieczeństwo. - W taki dramatyczny sposób rozpoczął się poniedziałek dla wielu mieszkańców bloków przy ulicy Bogusławskiego w Mielcu.

Skorzystaliśmy z możliwości obejrzenia nagranej i udostępnionej publicznie sesji rady powiatu. Przedstawiamy naszym czytelnikom najlepsze smaczki z dyskusji, która miała miejsce tuż przed głosowaniem nad wyborem nowego starosty. Głównymi bohaterami wystąpień przed najważniejszym punktem dnia byli kandydaci na stanowisko starosty: Zbigniew Tymuła i Stanisław Lonczak.

Marek Kamiński jest szefem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. To on zorganizował kandydatów i zarejestrował listy do wyborów samorządowych. Po kilku tygodniach od październikowych wyborów czas na rozliczenia. Rozmawia Szymon Burek.


W ostatnich wyborach komitety wyborcze musiały zagwarantować każdej z płci odpowiednią ilość miejsc. Chodziło o parytet. Kobiety w polityce i samorządach są już obecne, ale jest ich ciągle mało. W radzie miasta nowej kadencji to zaledwie pięć pań na grupę ponad dwudziestu osób.

Mija pierwszy tydzień pracy Jacka Wiśniewskiego w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Nowy prezydent poznaje strukturę urzędu i spotyka się ze współpracownikami. Znalazł także czas na rozmowę z naszym dziennikarzem. Rozmawia Szymon Burek.

Wywiad z Renatą Siembab, burmistrzem Przecławia, jedyną kobietą z naszego powiatu, która objęła najwyższy urząd w gminie. Pani burmistrz opowiada nie tylko o planach dotyczących gminy Przecław, ale również zdradza, co najbardziej lubi w swojej małej ojczyźnie, jaką najlepszą radę otrzymała w życiu i co cieszy ją na co dzień.

 

W piątkowym starciu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi PGE Stal Mielec pokonała na swoim stadionie Wartę Poznań 2:0. Goście zagrali bardzo ambitnie i do końca walczyli o korzystny rezultat, jednak to gospodarze okazali się skuteczniejsi i nie dali sobie wydrzeć trzech punktów.

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe