Uwaga na żebraków - oszustów

  • 13.11.2018, 01:39
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Uwaga na żebraków - oszustów
- Napiszcie o tym, żeby ostrzec innych. Widziałem, jak osoby żebrzące udają, że mają problem z poruszaniem się, gdy jednak nikt nie widzi, idą bez kuli - powiedział nam pan Wojciech z Radomyśla Wielkiego.

W ubiegły czwartek przed południem mieszkający w Radomyślu Wielkim pan Wojciech, jadąc swoim samochodem przez miejscowość, dostrzegł młodą kobietą idącą o lasce. - Miała ciemną karnację, długą spódnicę i ciemne włosy, kobieta utykała i żebrała od ludzi pieniądze - mówi nam mężczyzna, który nie uwierzył w niedolę kulejącej i pojechał w ślad za nią. Po kilkunastu metrach podjechał do niej samochód. Wtedy nastąpiło cudowne ozdrowienie, kobieta nagle przestała utykać, już nie potrzebowała laski, którą wzięła pod pachę i wsiadła do samochodu. Był to czarny volkswagen golf kombi z obcą rejestracją.

Mężczyzna zauważył też inną podejrzaną osobę, tym razem w okolicy supermarketu. Był to młody mężczyzna, który szedł o kuli. Pan Wojciech zaczął go obserwować.

 - Szedł raz podpierając się o kulę, a raz nie, jego chód był nienaturalny.  - Najpierw żebrał  koło supermarketu, później zaczął chodzić po domach. - Widziałem, jak wchodził do tych domów, wiem, że mieszkają tam starsze osoby - mówi.

Nagle mieszkaniec Radomyśla Wielkiego zobaczył, jak do mężczyzny podjeżdża wcześniej widziany przez niego samochód, do którego wsiadła "kulejąca" młoda kobieta. - Chwilę rozmawiali ze sobą, po czym auto odjechało - mówi. Pan Wojciech zawiadomił o sytuacji policję, która przyjechała niedługo później i wylegitymowała żebraka.

Szymon Burek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Żenada
Żenada 7.12.2018, 12:04
BEDZIE NA WSI TERAZ CO OPWIADAC . SWOJĄ DROGĄ DROGĄ CHLOPSTWO TO NAPRAWDE INNY NAROD, TAK WSCIBSKICH PLOTKARZY JAK NA WSI NIGDZIE NIEMA.
Antek
Antek 15.11.2018, 20:07
Żebranie, jest to podstawowy „zarobek” pewnej grupy narodowej.
Od wielu lat systematycznie można spotkać pewną oszustkę na hali targowej.
Oszustka ta ma kartkę że jest z Mołdawii, niema domu i ma głodne dzieci.
Jeżeli dzieci ma głodne, to dlaczego nie zainteresuję się nią opieka społeczna?
Jeżeli jest z Mołdawii to jakie ma prawo pobytu w Polsce przez tyle lat?
Jak to jest że można ją systematycznie spotkać żebrzącą z małoletnim dzieckiem, czy to jest dozwolone?
Jak to jest że nie widzi tego policja, straż miejska ani opieka społeczna?
Czy żaden policjant strażnik czy to umundurowany lub nie tego nie widział?
dobry mielczanin
dobry mielczanin 13.11.2018, 07:56
Sam zgłaszałem parę lat temu na policje o osobach udających inwalidów. Szajka zebrała po osiedlu ,a potem mieli punkt zborny koło blaszaka na osiedlu i schodzili się do samochodu o kulach ,a potem wychodzili na fajkę uzdrowieni .Policja wtedy interweniowała ,spisała ich i doszło do groźnej sytuacji bo w bagażniku znaleźli coś podejrzanego. Ich można rozpoznać bez trudu , krótka kula, przechyleni na jedną stronę ,stopy skierowane do środka . obchodzić ich z daleka , albo zgłaszać na policję.

Pozostałe