Zbigniew Michalski - członkiem Związku Literatów Polskich!

  • 7.11.2018, 22:40
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Zbigniew Michalski - członkiem Związku Literatów Polskich!
Na wniosek Komisji Kwalifikacyjnej, Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, podczas posiedzenia w dniu 11 października 2018 r., postanowiło przyjąć prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniewa Michalskiego - w poczet członków ZLP.

Mielecki poeta, aforysta, redaktor pism literackich i animator kultury, urodził się 11 września 1952 r. w Mielcu.

Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Zdobywał wielokrotnie laury ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, fraszki i aforyzmu.  W czasach wolnej Polski współtworzył mieleckie środowisko literackie  jako założyciel i były długoletni (2006-2016) prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu.

Zredagował wówczas czasie pięć antologii, pięć tomików i pięć numerów pisma „Artefakty”. Od 2017 roku pełni funkcję prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Debiutował tomikiem „Na pięciolinii życia” w 2004 roku. W 2008 roku wydał tomik „Zakręty”, w  2009  „Jeszcze” i drugie wydanie tomiku „Na pięciolinii życia”. W roku 2010 wydał tomik „Schody”, W roku 2016 wydał tomik „Na przekór gwiazdom”, w 2018 r. „Balans bieli i czerni”. Jego poezja trafiła do 10. antologii poza Mielcem.  

Opublikował wiele artykułów w czasopismach regionalnych i literackich. Za swoje zasługi dla literatury odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”(2009) i „Brązowym Krzyżem Zasługi” (2014), nagrodzony Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego (2016) i Nagrodą Honorową Zarządu Oddziału ZLP Rzeszów (2017). Jest piątym członkiem ZLP wywodzacym się z Mielca.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe