Zawirowania w starostwie - Czyli kto przejmie władzę? [NASZ RAPORT]

  • 6.11.2018, 10:01 (aktualizacja 06.11.2018 11:11)
Podziel się:
Oceń:
Zawirowania w starostwie - Czyli kto przejmie władzę? [NASZ RAPORT]
Wszyscy czekaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcie wyborów prezydenckich w Mielcu. Od ich wyników sporo zależy w układzie sił w mieście. W powiecie zapewne także. Z tworzeniem potencjalnych koalicji wszyscy czekali na wybory prezydenckie.

Nowego prezydenta Mielca już znamy, został nim Jacek Wiśniewski z Komitetu Wyborczego Razem dla Ziemi Mieleckiej. Ten sam komitet wprowadził do powiatu 9 radnych. Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentowane przez 12 radnych. Do rady powiatu weszły także cztery osoby reprezentujące KWW Nasz Mielec.

Czy wynik prezydenckich wyborów w mieście będzie zachętą do przejęcia władzy w powiecie? W przypadku braku porozumienia przedstawicieli PiS-u z KWW Nasz Mielec zapewne tak się stanie. W kuluarach pojawiła się nawet giełda nazwisk dotycząca starosty, na której poważnie mówi się o kandydaturze Andrzeja Bryły z KWW Nasz Mielec.

Pierwsze spotkanie nowo wybranej rady już za nami. Dwudziestu pięciu radnych 29 października odebrało zaświadczenia o wyborze na członków Rady Powiatu Mieleckiego. Ich kadencja potrwa kolejne pięć lat - do 2023 roku.

Zaświadczenia o uzyskaniu przez kandydatów mandatu nowym radnym wręczył – zgodnie z zapisami Kodeksu wyborczego – przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej w Mielcu Marian Rżany.

To już nowo uformowana rada zdecyduje o kształcie zarządu oraz o wyborze starosty. Zgodnie z ustawą starostę wybiera rada powiatu w głosowaniu tajnym. Wybór następuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady.

Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.

Skład nowej Rady Powiatu Mieleckiego:

KW Prawo i Sprawiedliwość:

- Zbigniew Tymuła
- Kacper Głaz
- Zdzisław Lasota
- Maria Orłowska
- Marek Kamiński
- Stanisław Kagan
- Michał Duszkiewicz
- Waldemar Barnaś
- Maria Należna
- Krzysztof Olszewski
- Antoni Skawiński
- Edmund Duszkiewicz

KWW Razem dla Powiatu Mieleckiego:

- Marek Paprocki
- Maciej Jemioło
- Andrzej Chrabąszcz
- Stanisław Lonczak
- Józef Smaczny
- Bogusław Peret
- Kazimierz Gacek
- Stefan Rysak
- Adam Jastrząb

KW Nasz Mielec:

- Grzegorz Tychanowicz
- Andrzej Bryła
- Jacek Tejchma
- Zbigniew Działowski

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Goździk93
Goździk93 6.11.2018, 12:26
Niestety znam realia polityki. Jak chcą dobrej współpracy (synergi) z prezydentem Mielca Jackiem Wiśniewski to na pewno w Radzie Powiatu tak jak i w Radzie Miasta Mielca będzie koalicja Anty-PiS (Razem Dla Ziemi Mieleckiej [przybudówka SLD] + PSG [przybudówka PSL] + Nasz Mielec [przybudówka PO-Nowoczesna/KO]). Koalicji z PiS-em niestety na pewno nie będzie. Także PiS niestety zaliczył pyrrusowe zwycięstwo jak chodzi o Radę Powiatu Mieleckiego i Radę Miasta Mielca . Wynik wyborczy poprawił w stosunku do tego z sprzed 4 lat, a zaszkodził dobry wynik Razem Dla Ziemi Mieleckiej z PSG startujących jako jeden komitet Razem Dla Powiatu (4 lata temu każde startowało osobno).

Pozostałe