Czy warto zostać żołnierzem? Rusza kampania informacyjna MON

  • 6.11.2018, 09:20
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Czy warto zostać żołnierzem? Rusza kampania informacyjna MON
Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie informuje, że Ministerstwo Obrony Narodowej realizować będzie ogólnopolską kampanię rekrutacyjną do Wojska Polskiego pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Kampanię zainaugurował 14 października w Lublinie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Głównym celem MON jest zwrócenie społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy jakie niesie z sobą służba wojskowa oraz na korzyści z niej wynikające dla rozwoju osobistego i zawodowego człowieka. Celem jest przede wszystkim zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych, w służbie zawodowej, rezerwie, w służbie terytorialnej oraz we wszystkich korpusach – szeregowych, podoficerów i oficerów.

Kampania będzie realizowana w formie tygodni rekrutacyjnych – raz w miesiącu w danym regionie. Podczas tygodni rekrutacyjnych mobilne zespoły składające się z przedstawicieli terenowych organów administracji wojskowej oraz żołnierzy z lokalnych jednostek wojskowych będą informować o przebiegu służby. Żołnierze w uzgodnionych miejscach na terenie miast i wsi prezentować będą również swoje wyposażenie indywidualne i uzbrojenie oraz obsługiwany sprzęt.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe