Uczta poetycko- muzyczna w Pałacyku Oborskich. Kolejna promocja publikacji Teresy Pyzik

  • 5.11.2018, 22:53
  • Red
Podziel się:
Oceń:
Uczta poetycko- muzyczna w Pałacyku Oborskich. Kolejna promocja publikacji Teresy Pyzik
W wypełnionej po brzegi sali Pałacyku Oborskich 26 października br. poezja przeplatała się z muzyką za sprawą Teresy Elżbiety Pyzik z Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM i jej nowego zbiorku „Wiersze nieplewione”.

Starannie przygotowane spotkanie prowadziła Barbara Mamcarz, przyjaciółka autorki jeszcze z czasów studiów na filologii rosyjskiej, a potem polskiej.

Prezes TMZM Janusz Chojecki przedstawił gościom postać poetki, jej działalność w zarządzie TMZM, Mieleckiej Grupie Literackiej „Słowo”, w Klubie Środowisk Twórczych.

Literacka uczta przebiegała pod kątem  analizy głównych wątków poruszonych przez autorkę w zbiorku, do którego ciekawy wstęp napisał znany krytyk literacki, poeta i prozaik mieszkający w Kielcach, Zdzisław Antolski. Tematy te dotyczyły:  rodziny, wartości duchowych, przyrody. Poetka zadedykowała zbiorek zmarłym przed laty Rodzicom, chcąc w ten sposób ocalić od zapomnienia i uwiecznić miłość i wdzięczność jaką zawsze Ich darzyła.

 Po  prezentacji przez Barbarę Mamcarz kolejnych wątków i myśli z tomiku, odpowiednio dobrane  wiersze recytowali  pięknie, znani ze spotkań literackich : Elżbieta Witek i Jan Stępień. Autorka również przeczytała kilka swoich utworów, podkreślając, że wydanie zbiorku finansowo wsparło TMZM. Podczas  zabierania głosu prowadząca  spotkanie Barbara Mamcarz nawiązywała również do poprzednich tomików autorki „W lustrze babiego lata” i „W niepokoju myśli”.

Spotkanie rozpoczął i zakończył  muzycznie  znany w Polsce i za granicami mielecki bard, członek MGL „Słowo” Jerzy Mamcarz. Pan Jerzy podczas występu podzielił się z gośćmi swoimi krótkimi utworami poetyckimi.

Wszyscy obecni na spotkaniu, w podziękowaniu, otrzymali tomik „Wierszy nieplewionych”. Autorka długo pisała dedykacje na każdej książeczce.

Dla ciała, czekał na gości poczęstunek z cukierni „Pokusa”, kawa i herbata.

Red
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe