Fundacja PZU wspiera rozwój młodych zawodników Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec Kolejny etap projektu Akademii Zdrowia FKS Stal Mielec.

  • 29.10.2018, 14:16 (aktualizacja 15.01.2019, 11:28)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Fundacja PZU wspiera rozwój młodych zawodników Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec Kolejny etap projektu Akademii Zdrowia FKS Stal Mielec.
Młodzi piłkarze tym razem zostaną poddani specjalistycznym badaniom. Realizowany projekt Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec, który ma za zadanie funkcjonowanie grup szkoleniowych złożonych z najwybitniejszych piłkarzy w poszczególnych rocznikach jest w trakcie przygotowania kolejnego zadania w ramach projektu AKADEMIA ZDROWIA FKS STAL MIELEC.

Badanie obejmuje sprawdzenie najważniejszych wskaźników funkcjonowania organizmu sportowca na poziomie komórkowym. Najnowsze badania z zakresu fizjologii sportu pokazują, że im wyższa zdolność wytwarzania energii na poziomie komórki tym większe możliwości motoryczne zawodnika.

Organizm przestaje normalnie funkcjonować, gdy w komórce zabraknie nawet jednego składnika. Dotyczy to bez wyjątku każdej żywej istoty. Czy w ogóle ktoś to sprawdza? A tak powinno być, szczególnie w przypadku tych najmłodszych, którzy bardzo często eliminowani są z czynnego uprawiania sportu z przyczyn zdrowotnych (min. niskiej bardzo szeroko pojętej odporności organizmu na stres fizyczny i psychiczny, obciążenia i braki w komórce) i bardzo częstym i powtarzającym się urazom (obciążenia i braki w komórce).

Jeśli dotyczy to braków, a szczególnie w komórkach nerwowych, nauczamy innej dyscypliny sportowej, więc niech nas nie dziwią rezultaty konfrontacji z tymi, którzy robią to prawidłowo. Celem badania będzie zdefiniowanie sposobu uzupełnienia brakujących mikroelementów, witamin, koenzymów i innych elementów niezbędnych do prawidłowego odżywiania komórek w organizmie. Projekt jest współfinansowany przez FUNDACJĘ PZU.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe