"Balon" nad Orlikiem przy SP nr 9 w Mielcu

  • 26.10.2018, 21:59
  • A. Łysoń

Podziel się:

Oceń:

"Balon" nad Orlikiem przy SP nr 9 w Mielcu UM w Mielcu
Miasto Mielec będzie miało własną halę pneumatyczną, tzw "balon" nad boiskiem Orlik przy Szkole Podstawowej nr 9. Dotacja celowa na zakup zadaszenia w wysokości ok. 400 000 złotych pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Kilka miesięcy temu, podczas podpisania porozumienia o współpracy między Stowarzyszeniem FKS Stal Mielec, a władzami Mielca, pełniący funkcję prezydenta Fryderyk Kapinos zapowiedział powstanie piłkarskich klas mistrzostwa sportowego w SP9 i dalszy rozwój infrastruktury, umożliwiający treningi przez cały rok.

– Nie możemy zmarnować wielu lat wspaniałych tradycji sportowych miasta. Trzeba pomyśleć o stworzeniu jak najlepszych warunków do uprawnia sportu i rozwoju młodych mielczan – powiedział.  Jednym z głównych zamierzeń był zakup miejskiej hali, która przykryłaby Orlika przy „dziewiątce” umożliwiając treningi uczniów szkoły, a także uczestników akademii piłkarskich, w tym działającej przy FKS Stal Mielec. Tak wyposażony obiekt służyłby również mieszkańcom miasta.

Wartość inwestycji to ok. 800 000 złotych. W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowana dokumentacja związana z przetargiem, mającym wyłonić wykonawcę hali pneumatycznej. – O dofinansowanie tego zakupu z różnych źródeł staraliśmy się od jakiegoś czasu. Dobra wiadomość nadeszła po moim październikowym spotkaniu z premierem Morawieckim w G2Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Cieszę się, że tak ważne miejsce będzie służyło młodym piłkarzom podczas zimowych treningów – powiedział Fryderyk Kapinos.

A. Łysoń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Zainteresowany
Zainteresowany 27.10.2018, 14:25
Taaa aa i już widzę z okna kto będzie rozkładał ten balon.... ? I kto będzie korzyści później czerpał z tego....
.
. 05.05.2019, 17:58
Dziewczyny z naszej skzoly bede korzystac bo mamy finał

Pozostałe