ŚDM sukcesem

  • 09.08.2016, 05:02
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

ŚDM sukcesem Szymon Burek
Za nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Przypomnijmy, w Mielcu i powiecie mieleckim od 21 do 26 lipca przebywało około 350 pielgrzymów. Następnie do tej grupy dołączyło około 300 mieszkańców naszego powiatu, którzy uczestniczyli w wydarzeniach centralnych ŚDM. W Krakowie były także nasze służby.

Na Podkarpaciu w czasie trwania uroczystości funkcjonowało pięć centrów koordynacji Światowych Dni Młodzieży z siedzibami w Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli, Mielcu i Lubaczowie. Zapewniały one koordynację systemu zarządzania kryzysowego w granicach administracyjnych poszczególnych diecezji oraz wymianę informacji podczas trwania imprez masowych. Ponadto stanowiły wsparcie dla diecezjalnych koordynatorów ŚDM. Województwo podkarpackie w okresie poprzedzającym wizytę papieża Franciszka w Krakowie gościło ponad 4 tysiące młodych pielgrzymów z ponad 30 krajów z całego świata. Położenie naszego województwa oraz zewnętrzna granica Schengen sprawiała, że obszar ten był ważnym węzłem tranzytowym i komunikacyjnym, szczególnie dla pielgrzymów z północno-wschodniej części Polski oraz ze wschodu Europy. W Mielcu w ramach tzw. tygodnia misyjnego zorganizowano m. in. Pielgrzymkę uczestników ŚDM z naszego miasta do sanktuarium w Chorzelowie. Na placu Armii Krajowej odbył się Festiwal Młodych. Wydarzenie to zintegrowało mielczan z pielgrzymami.

Więcej w 31 numerze Korso

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
troche zal
troche zal 10.08.2016, 08:20
a cos konkretniej o obchodach centralnych? przeciez masa Mielczan tam byla. a te sluzby to na przyklad specjalistyczna karetka pogotowia. caly zastep z naszego Miasta. Czy Mielczanie poza miastem nie sa dobrym tematem?

Pozostałe