Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu uczciła św. Jana Pawła II - patrona szkoły [FOTO, VIDEO]

  • 20.10.2018, 22:03 (aktualizacja 21.10.2018 01:45)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu uczciła św. Jana Pawła II - patrona szkoły [FOTO, VIDEO] A. Łysoń
Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu obchodziła dzień swojego patrona, którym jest św. Jan Paweł II. W tym roku wydarzenie to miało szczególnie uroczysty charakter.

16 października przypadała okrągła, 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji społeczność szkolna zaprosiła wszystkich na wyjątkowe uroczystości, które co roku są okazją do wyrażenia wdzięczności za pontyfikat Ojca świętego.

W środę 17 października uczniowie i nauczyciele wzięli udział w okolicznościowej Mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Następnie na terenie szkoły została odsłonięta tablica, która jest przytwierdzona do głazu przy dębie poświęconym Janowi Pawłowi II i posadzonym w 2005 roku.

Napis na tablicy brzmi: Niech dąb i kamień będą świadkami i symbolami pielęgnowania wartości wynikających z nauczania naszego patrona świętego Jana Pawła II.

Następnie na sali gimnastycznej dzieci i młodzież z całej szkoły i zaproszeni goście uczestniczyli w części artystycznej, w której uczniowie nawiązywali do nauczania Jana Pawła II. 

 

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe