Obelisk Niepodległości jest już zamontowany [FOTO]

  • 17.10.2018, 20:07 (aktualizacja 17.10.2018 20:16)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Obelisk Niepodległości jest już zamontowany [FOTO] A. Łysoń
Kilkusetkilogramowy obelisk został umieszczony na skwerze Stulecia Harcerstwa za Pomnikiem Wolności w Mielcu. W środku znajduje się kapsuła czasu umieszczona z myślą o przyszłych pokoleniach.


Montaż obelisku nie był łatwym zadaniem ze względu na jego wagę i kształt. Do  przeprowadzenia tego zadania potrzebny był dźwig.

Inspiracją do takiego upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę był obelisk, który polskie społeczeństwo w połowie lat 30 postawiło pod Kostiuchnówką (obecnie Ukraina), czyli w miejscu najbardziej krwawych walk o wolność naszej Ojczyzny.

W obelisku została zamontowana kapsuła czasu, zawierająca współczesne przedmioty i pamiątki związane z obchodami stulecia niepodległości Polski w Mielcu.

Uroczyste odsłonięcie obelisku nastąpi 11 listopada podczas obchodów dnia niepodległości

Napis, który widnieje na obelisku:
Mieszkańcom Ziemi Mieleckiej, Żołnierzom Legionów Polskich, "Błękitnej Armii" gen. Hallera, Polskiej Siły Zbrojnej, Polskiego Korpusu Posiłkowego, Korpusów Polskich w Rosji oraz Polskiej Organizacji Wojskowej. 

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Komitet Niepodległości i Społeczeństwo Miasta Mielca.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
JG
JG 17.10.2018, 22:00
no, to mamy z górki, połowa miasta nie mogła spać w obawie, że kolejny pomnik może nie wypalić

Pozostałe